problema hp1280

Probleme pe care le intampina profesorii in utilizarea calculatorului. Sfaturi, solutii, pareri.

problema hp1280

Mesajde gcolotin » 17 Oct 2007, 17:32

am imprimanta color hp1280, a tiparit color cat a tinut cartusul original(C6578A). L-am schimbat cu altul compatibil, indicat de furnizor (c6578d) dar nu mai vrea sa tipareasca decat o singura culoare (un fel de mov). daca ma poate ajuta cineva, e problema de imprimanta, cartus sau drivere? am facut curatare cartus, aliniere cap, test pagina, toate din suita intretinere imprimanta, am reinstalat drivere-aceeasi problema, o fi vreun virus? please help!
gcolotin
 
Mesaje: 1
Membru din: 05 Apr 2005, 22:05

Re: problema hp1280

Mesajde emil » 17 Oct 2007, 19:56

gcolotin scrie:am imprimanta color hp1280, a tiparit color cat a tinut cartusul original(C6578A). L-am schimbat cu altul compatibil, indicat de furnizor (c6578d) dar nu mai vrea sa tipareasca decat o singura culoare (un fel de mov). daca ma poate ajuta cineva, e problema de imprimanta, cartus sau drivere? am facut curatare cartus, aliniere cap, test pagina, toate din suita intretinere imprimanta, am reinstalat drivere-aceeasi problema, o fi vreun virus? please help!

Parerea mea este ca e vina cartusului, mai ales ca spuneti ca nu e original.
Incercati sa puneti unul original...desi o sa va cam coste


succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Probleme IT&C

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator