problema dimensiunea fonturilor!!!?...

problema dimensiunea fonturilor!!!?...

Mesajde onytime » 01 Apr 2010, 22:33

:!: Buna ziua! Am publicat recent pagina gradinitei mele si am o mica nelamurire... in versiunea de editare, imi apar fonturile de dimensiune (selectata de mine...) normala, mare si / sau imensa, dupa caz... :)).... in schimb, in varianta publica, dimensiunile fonturilor devin mici..nu se respecta intocmai formatul paginii editate. Care ar putea fi explicatia? :shock:
onytime
 
Mesaje: 2
Membru din: 18 Mar 2010, 00:05

Re: problema dimensiunea fonturilor!!!?...

Mesajde emil » 02 Apr 2010, 07:27

onytime scrie::!: Buna ziua! Am publicat recent pagina gradinitei mele si am o mica nelamurire... in versiunea de editare, imi apar fonturile de dimensiune (selectata de mine...) normala, mare si / sau imensa, dupa caz... :)).... in schimb, in varianta publica, dimensiunile fonturilor devin mici..nu se respecta intocmai formatul paginii editate. Care ar putea fi explicatia? :shock:

Buna ziua
Este posibil ca setarile browserului sa va dea impresia ca s-au schimbat fonturile. Va rog sa studiati meniul "view/text size", de unde puteti mari sau micsora . Puteti folosi combinatia de taste CTRL+ sau CTRL-
Astept impresiile!

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: problema dimensiunea fonturilor!!!?...

Mesajde onytime » 02 Apr 2010, 10:12

Da, probabil setarile browserului... Cu zoom in si zoom out se poate rezova relativ usor probema, dar...eu as fi dorit ca, pentru vizitatorii care sunt mai putin initiati in utilizarea meniurilor de ajutor, pagina sa apara cu un font ceva mai mare...pentru usurinta lecturarii, dar si pentru evidentierea unor "idei-cheie", Oricum, e foarte bine si asa...totul functioneaza si este vizibila din google, deci...multumim pentru oportunitatea pe care ne-ati oferit-o de a ne gazdui pe site !
Faceti o treaba minunata si oferiti un feed-back excelent!!
Felicitari!
onytime
 
Mesaje: 2
Membru din: 18 Mar 2010, 00:05


Înapoi la Pagina scolii tale pe didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator