Prima de instalare

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

Prima de instalare

Mesajde simion » 23 Sep 2005, 22:55

Sunt in al doilea an de invatamant .Am terminat facultatea in anul 1995 dar modulul psihopedagogic l-am terminat abia anul trecut in februarie la Universitatea ,,GH.ASACHI''din Iasi,in urma concursului de titularizare am obtinut un post de suplinitor calificat intrucat am fost a doua in ordinea mediilor si Iasi-ul fiind judet pilot nu am avut dreptul decat la o singura optiune la titularizare.V-as intreba, am dreptul la prima de instalare ca suplinitor calificat?
simion
 
Mesaje: 3
Membru din: 22 Sep 2005, 21:52

Mesajde doina_barsan » 11 Oct 2005, 16:45

Vezi Tribuna invatamantului 10-16 oct 2005, pag 15 sau ceea ce am scris la http://www.didactic.ro/forum/viewtopic. ... 0516#10516
Din conditiile
"Personalul didactic de predare beneficiaza de o prima de instalare,o singura data,la angajarea in invatamant prin concurs, in primii 5 ani de la absolvirea studiilor
cred ca nu o indeplinesti pe cea cu 5 ani...
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Re: Prima de instalare

Mesajde anca36 » 10 Noi 2013, 22:47

buna,

sunt angajata de putin timp in cadrul biroului audit intern din cadrul unei facultati si as dori sa stiu daca beneficiez si cat este prima de instalare. multumesc!
anca36
 
Mesaje: 1
Membru din: 10 Noi 2013, 22:43


Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori