pretransfer

Discutii despre examenele elevilor si examenele cadrelor didactice

pretransfer

Mesajde aleinad6 » 07 Mar 2022, 00:13

Buna seara, va rog frumos sa ma ajutati si pe mine sa inteleg clar ce am de facut in aceasta etapa de pretransfer !!!!
Sunt titulara pe o disciplina intr-un oras apropiat si vreau sa-mi fac transferul pe a doua disciplina in orasul in care locuiesc .
intrebarea 1 : trebuie sa depun dosare la toate scolile unde sunt ore? (nu exista catedra intreaga si nu vreau sa risc)
intrebarea 2: trebuie sa multiplic la xerox adeverinta de integritate sau sa merg la politie si sa obtin n adeverinte ? (fiecare adeverinta data de politie are un numar de inregistrare)
intrebarea 3: merg si la ISJ sa depun dosar de transfer?
Multumesc anticipat!
aleinad6
 
Mesaje: 1
Membru din: 04 Oct 2009, 16:24

Re: pretransfer

Mesajde sportiv » 07 Mar 2022, 02:11

Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: pretransfer

Mesajde Roxana2B » 10 Mar 2022, 10:32

Buna ziua,

Multumesc frumos!
Roxana2B
 
Mesaje: 75
Membru din: 07 Feb 2014, 00:55

Re: pretransfer

Mesajde Roxana2B » 10 Mar 2022, 19:58

Buna ziua, este adevarat ca nu vor mai fi conditii fprciale si lectii deschise la pretransfer? Asa am auzit. Multumrsc.
Roxana2B
 
Mesaje: 75
Membru din: 07 Feb 2014, 00:55

Re: pretransfer

Mesajde costi_52 » 11 Mar 2022, 18:01

Nici până acum nu au fost condiții speciale și lecții deschise. În schimb, au fost și vor fi condiții specifice și inspecții speciale la clasă.
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27

Re: pretransfer

Mesajde Roxana2B » 15 Mar 2022, 09:45

Buna ziua,

Am o intrebare foarte importanta. Vreau sa ma pretransfer . Acum am post in localitatea mea dar si intr-o alta localitate. Pot sa ma pretransfer pe 3 scoli in felul urmator: 8 ore in localitatea mea-de domiciliu-, 8 ore in alta localitate, 4 ore sa pastrez din norma mea care se afla intr-o alta localitate? Intru in vreun articol de lege (cei care au norma in aceeasi localitatea se pot pretransfera numai in aceeasi localitate, nu , fiindca eu am ore si intr-o alta localitate)? Dar pot sa-mi pastrez cele 4 ore din norma mea aculata care se afla in alta localitate fata de cea de domiciliu si datorita acestui lucru sa pot lua apoi in diverse parti, dupa cum am mai zis, 8 ore in localitatea de domiciliu, si alte 8 ore in alta localitate, care se afla in rural?

Va multumesc frumos!
Roxana2B
 
Mesaje: 75
Membru din: 07 Feb 2014, 00:55


Înapoi la Examene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori