pretransfer

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

pretransfer

Mesajde Roxana3B » 23 Feb 2022, 12:01

Buna ziua,

La pretransfer cine are specialitatea franceza-romana, poate sa-si completeze norma cu ore de latina si cultura si civilizatie romana? Eu intr-un an am luat ore de franceza, iar la scoala mi le-au schimbat cu ore de latina pentru ca asa au fost orele.

Cand exact e perioada de pretrasfer? Am tot citit calendarul dar vreau sa fiu sigura.

Va multumesc frumos! (sunt acelasi user cu Roxana2B)

PS. La anul e sigur ca vor fi trimestre?
Roxana3B
 
Mesaje: 1
Membru din: 23 Feb 2022, 11:57

Re: pretransfer

Mesajde Roxana2B » 15 Mar 2022, 09:44

Buna ziua,

Am o intrebare foarte importanta. Vreau sa ma pretransfer . Acum am post in localitatea mea dar si intr-o alta localitate. Pot sa ma pretransfer pe 3 scoli in felul urmator: 8 ore in localitatea mea-de domiciliu-, 8 ore in alta localitate, 4 ore sa pastrez din norma mea care se afla intr-o alta localitate? Intru in vreun articol de lege (cei care au norma in aceeasi localitatea se pot pretransfera numai in aceeasi localitate, nu , fiindca eu am ore si intr-o alta localitate)? Dar pot sa-mi pastrez cele 4 ore din norma mea aculata care se afla in alta localitate fata de cea de domiciliu si datorita acestui lucru sa pot lua apoi in diverse parti, dupa cum am mai zis, 8 ore in localitatea de domiciliu, si alte 8 ore in alta localitate, care se afla in rural?

Va multumesc frumos!
Roxana2B
 
Mesaje: 75
Membru din: 07 Feb 2014, 00:55

Re: pretransfer

Mesajde Roxana2B » 20 Mar 2022, 13:20

Buna ziua,

Imi puteti raspunde si mie la mesajul de mai sus? Mai am o intrebare: pot sa ma pretransfer daca am 14 ore in localitatea de domiciliu si 4 ore la 40 km de localitaea de domiciliu, intr-o localitate, pe rural la 6 km delocalitatea de domiciliu? Am tot sunat la inspectorat si mi-au spus sa-mi pun dosar. S-ar motiva ca cele 4 ore sunt mai departe decat toata norma care e la 6 km de domiciliu.Multumesc,
Roxana2B
 
Mesaje: 75
Membru din: 07 Feb 2014, 00:55

Re: pretransfer

Mesajde Roxana2B » 20 Mar 2022, 20:26

Va salut domnul Costi,

Imi puteti raspunde si mie va rog frumos?
Roxana2B
 
Mesaje: 75
Membru din: 07 Feb 2014, 00:55

Re: pretransfer

Mesajde sportiv » 26 Mar 2022, 17:21

Roxana2B scrie:Va salut domnul Costi,

Imi puteti raspunde si mie va rog frumos?

Haideți, dle Costi! Nu ,,pregetați” :D :wink:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori