Pregatire gradul II invatatori - Constanta

Pregatire gradul II invatatori - Constanta

Mesajde pascariuionela » 07 Iun 2007, 10:36

A aflat cineva cand are loc pregatirea pentru gradul II la invatatori in Constanta? Pentru fetele din alte judete care dau examenul la Constanta - cum faceti cu cazarea la caminul universitatii? Ma intereseaza si pe mine. Eu sunt din judetul Constanta dar nu am pe nimeni la care sa stau in oras.
pascariuionela
 
Mesaje: 111
Membru din: 18 Mai 2007, 19:17

Mesajde rodica_felecan » 10 Iun 2007, 15:02

Sunt din judetul Cluj si m-am gandit sa-ti raspund pt. ca noi cei din CJ am avut pregatirile sambata 9 iunie la Facultatea de pedagogie din Cluj unde de altfel vom sustine si examenele. Pregatirile au durat doar o zi de la 9 la 11 am avut limba romana si metodica, de la 11 la 13 pedagogie si de la 13 la 15 matematica. Asa ca nu cred sa fie nevoie sa te cazezi undeva doar pt o zi. Daca ti-am fost de folos ma bucur si daca vrei amanunte pot sa-ti dau dar se pare ca fiecare universitate isi are propriile reguli si abordai si nu stiu cum te-as putea ajuta. Dar sunt la dispozitia ta.
rodica_felecan
 
Mesaje: 46
Membru din: 24 Apr 2007, 19:50

Mesajde rodica_felecan » 10 Iun 2007, 15:04

In mod normal data cand au loc cursurile este postat pe siteul ISJului deci ar trebui sa afli de acolo cand si unde.
rodica_felecan
 
Mesaje: 46
Membru din: 24 Apr 2007, 19:50

Mesajde pascariuionela » 11 Iun 2007, 00:52

Rodica, la noi cursurile dureaza doua saptamani iar pe site-ul isj-ului nu apare nimic de aceea am incercat sa aflu mai multe de la alti colegi. Multumesc pentru raspunsuri!
pascariuionela
 
Mesaje: 111
Membru din: 18 Mai 2007, 19:17

Mesajde rodica_felecan » 12 Iun 2007, 22:46

Draga Ionela Sunteti niste norocosi noi facem studiu individual si cursurile au durat 6 ore in total ma bucur pt voi Se pare ca fiecare universitate are alt mod de a vedea lucrurile. Dar o sa-ti fie de ajutor Mult, mult succes.Rodica
rodica_felecan
 
Mesaje: 46
Membru din: 24 Apr 2007, 19:50

Mesajde istrate_ella » 30 Iul 2007, 18:32

pascariuionela scrie:Rodica, la noi cursurile dureaza doua saptamani iar pe site-ul isj-ului nu apare nimic de aceea am incercat sa aflu mai multe de la alti colegi. Multumesc pentru raspunsuri!



Buna, vad ca si tu esti din Cta asa ca imi permit o intrebare.Ai fost la pregatire?Eu nu am fost in tara si am gasit pe net niste variante de "programe". La matematica ce contine programa?Si daca poti sa-mi spui datele exacte de examen pt ca am auzit mai multe variante !Mersi mult!
Avatar utilizator
istrate_ella
 
Mesaje: 13
Membru din: 09 Sep 2005, 22:05
Localitate: Constanta

Mesajde pascariuionela » 30 Iul 2007, 21:45

Programa la mate contine doar metodica si metodele de rezolvare a problemelor. Cat despre datele examenelor acestea sunt: 26.08 - romana, 27.08 -matematica, 28.08 - psiho-pedagogie.
pascariuionela
 
Mesaje: 111
Membru din: 18 Mai 2007, 19:17

Mesajde pascariuionela » 30 Iul 2007, 21:47

Eu am fost la pregatire.
pascariuionela
 
Mesaje: 111
Membru din: 18 Mai 2007, 19:17

Intrebare

Mesajde istrate_ella » 31 Iul 2007, 13:10

Ionela, are vreo importanta daca nu am fost la pregatire?Adica sper sa nu tina cont intr-un sens pe care il stim cu totii......Si inca o intrebare: duminca se da primul examen???O colega mi-a zis ca se da si algebra si geometrie plana si ...nu prea inteleg ce legatura are asta cu noi. Examenele se dau cumva la Ovidius sau la Universitatea Maritima?mersi mult de tot.Pupic
Avatar utilizator
istrate_ella
 
Mesaje: 13
Membru din: 09 Sep 2005, 22:05
Localitate: Constanta

Mesajde pascariuionela » 31 Iul 2007, 13:27

Datele sunt cele pe care ti le-am comunicat. Da primul este duminica. La mate nu dam decat ce ti-am zis. Profu, Grasu, venise la un moment dat cu ideea ca ar fi in programa noastra si algebra si geometrie dar nu sunt si oricum la pregatire am facut numai probleme de aritmetica si metodica.
Asta a zis ca ne va da. Problemele erau in schimb destul de greute, pe langa cele de la def. Examenul se va da la sediul vechi al univ. Ovidius. Nu a spus nimeni altceva. Ce sa cautam la maritima? Daca mai ai si alte intrebari? Pupici :D
pascariuionela
 
Mesaje: 111
Membru din: 18 Mai 2007, 19:17

Mersi din suflet

Mesajde istrate_ella » 31 Iul 2007, 23:18

Mersi mult de tot pt raspuns.Probabil ca o sa crezi ca sunt o beleuza care s-a gandit sa dea gradul si habar nu are de nimik.Foarte departe de adevar nu esti... :D pentru ca eu am fost plecata pana acum si m-am gandit sa termin si gradul asta...inainte de a ma termina el pe mine.Mersi mult de tot pt raspunsuri.Esti o dragalasha! Voiam sa te intreb in ce an ai terminat pedagogicul si cum te chema in cazul in care asta este numele de casatorie.Nu de alta dar poate ne cunoastem.Pupici
Avatar utilizator
istrate_ella
 
Mesaje: 13
Membru din: 09 Sep 2005, 22:05
Localitate: Constanta

Mesajde pascariuionela » 01 Aug 2007, 12:42

Eu am terminat in 2001. Acesta este numele pe care il purtam si atunci. Sunt mai mica decat tine asa ca este f probabil sa nu ma cunosti. Eu insa am o vaga idee despre tine. Ai fost la clasa doamnei Bruma nu? Parca erai blonda. Mmm ... eu sunt din Baneasa, daca iti spune ceva. Si nu, nu cred ca esti o "beleuza" cred doar ca ai avut alte lucruri mai importante si de aceea nu ai reusit sa ajungi la cursuri. Si este normal sa te intereseze cam ce s-a intamplat acolo. Spor la invatat, daca reusesti sa inveti pentru ca eu... cam greu.
pascariuionela
 
Mesaje: 111
Membru din: 18 Mai 2007, 19:17

Memorie

Mesajde istrate_ella » 02 Aug 2007, 23:52

Mama mia ce memorie ai...chiar aia sunt...acum ma cheama Nicolescu dar id-ul de pe didactic a ramas "pe vechi"...te rog frumos cand ne vom vedea la ex sa ma tragi de maneca sa te vad.Intr-adevar tu esti mai tinerica si ar trebui sa ai chef de invatat nu ca mine care taraste cartile de colo colo poate poate ma indur sa ma apuc de ele.Mersi mult de tot pt info. Te-am pupat
Avatar utilizator
istrate_ella
 
Mesaje: 13
Membru din: 09 Sep 2005, 22:05
Localitate: Constanta


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori