Predare la clasa I

Sectiune dedicata dialogului parinti-educatori

Predare la clasa I

Mesajde efigia » 18 Oct 2013, 10:26

Buna ziua , as dorii sa va pun o intrebare . Este normal ca in clasa I invatatoarea sa explice doar o data ce au de facut intr-o ora? De exemplu au inceput sa descompuna , pe 2 , 3 , 4 si 5 iar doamna invatatoare le spune doar o data apoi ei trebuie sa faca o pagina de caiet special ( Sinapsis , care este un caiet spun eu destul de greu si cu multe exercitii) fara ca copiii sa nu aibe voie sa intrebe daca uita sau nu au inteles ceva. Stiu sigur ca asa este si fetita nu ma minte fiinca chiar doamna invatatoare ne-a spus la prima sedinta ca ea nu explica decat o data si copiii trebuie sa fie atenti ca sa inteleaga.
Sincer mie nu mi se pare normal ca fetita mea sa vina acasa cu lectia total neinteleasa si eu sa o invat ceea ce doamna invatatoare nu o face.
efigia
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Mar 2013, 17:37

Re: Predare la clasa I

Mesajde sportiv » 18 Oct 2013, 21:47

Mamăăăăăăăăă Ce fel de învățătoare o ,, fi(ii)” și doamna acesta! :D Dați-vă doamnă demisia!Agramații v-o cer!Stricați bunele ,,maniere de scriere” ale petiționarei! :wink:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Parintii intreaba, educatorii raspund

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator