predare ed fizice la cl I-IV

predare ed fizice la cl I-IV

Mesajde coraiu » 08 Mar 2008, 17:54

Ati auzit ca de la anul scolar urmator s-a stabilit ca ed fizica va fi predata de profesori???
Ce parere aveti? Eu cred ca nu ar trebui sa fim de acord pt ca in curand o sa ni se ia si ed plastica, ed muzicala si cu ce o sa ramanem?!!!
coraiu
 
Mesaje: 13
Membru din: 02 Ian 2007, 16:34

Mesajde florentinacristea » 08 Mar 2008, 18:34

Si anul acesta s-a predat educatia fizica de catre profesori calificati , acolo unde au existat. Nu ne va afecta cu nimic atata timp cat noi suntem incadrati pe post si nu pe un anumit numar de ore. Numai ca suntem platiti la fel.
florentinacristea
 
Mesaje: 33
Membru din: 02 Mai 2007, 15:29

predare ed fizice la cl I-IV

Mesajde adimatu » 08 Mar 2008, 19:36

Nu sunt atat de optimist.
La noi se infiinteaza 2,3 catedre de ed fizica si ne iau noua orele. Nu vad unde este economia. In ceea ce priveste plata noastra, s-ar putea sa nu ne afecteze la salariu, dar ma tem ca vom fluiera a paguba atunci cand vom contoriza punctele acumulate pentru pensie. Am rugat pe cineva care are drum mai des la sindicat sa discute problema cu juristul nostru.
Sotia mea pana in 89 a avut parte de cateva ori de 17 ore pe saptamana si ne-am trezit tarziu ca nu avea adunati anii de vechime.
E usor pentru cineva sa ia o hatarare care nu a fost gandita pana la capat si sa suporte toti ceilalti. Inca n-am vazut ca o decizie eronata sa fie reparata pecuniar de cel care a gresit cat a fost in post de conducere. De obicei acarul Paun este cel care plateste.
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori