poze pe dvd

Deoarece in dezbaterea deschisa in intalnirea Resurse IT&C in educatie de la Focsani(<a href="http://www.vrancea.ro/unirea2005" target="_blank">www.vrancea.ro/unirea2005</a>), nu s-a reusit atingerea tuturor punctele propuse, va invitam sa va spuneti parerea pe urmatoarele
topicuri...

poze pe dvd

Mesajde livioara » 03 Ian 2008, 23:59

Nu pot deschide pe dvd un cd cu poze copiate din calculator. Imi da cineva un sfat?
livioara
 
Mesaje: 168
Membru din: 04 Ian 2006, 23:32
Localitate: Brasov

poze pe dvd

Mesajde adimatu » 04 Ian 2008, 02:50

Nu am inteles prea bine. Vreti sa deschideti pozele pe calculator folosind dvd-ul sau pe un dvd player conectat la un televizor?
Pentru prima varianta (daca nu aveti vreun program dedicat pozelor)accesati Microsoft Office Picture Manager din pachetul respectiv si apoi open... (calea spre dvd).
Pentru a doua varinata nu pot sa va dau nici un sfat- depinde de sistemul dvd-lui si comaptibilitatea cu fisierele de pe disc.
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara

Mesajde livioara » 04 Ian 2008, 13:03

A doua varianta. Sa le deschid pe un dvd player conectat la tv. Ma gandeam ca trebuie salvate in vreun format anume sa poata fi citite.
livioara
 
Mesaje: 168
Membru din: 04 Ian 2006, 23:32
Localitate: Brasov

poze pe dvd

Mesajde adimatu » 04 Ian 2008, 19:53

Cititi in documentatia dvd-ului ce anume "stie" jucaria.
Cred ca ati putea incerca sa slavati cu nero un cd slideshow pentru poze. Nu sunt foarte sigur pentru ca n-am incercat niciodata.
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara


Înapoi la IT&C in Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori