Calitatea

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Calitatea

Mesajde vavaa » 24 Dec 2007, 15:05

V-am citit comentariile, e adevarat cu oarece intarziere, pt ca timpul e limitat si pot spune sunt incepatoare pe internet. Ca si pe ceilalti si pe mine ma intriga calitatea - mediocra- a unor materiale .nu am stiut ca notarea e asa importanta sau nr voturilor. Cred ca utilitatea mat primeaza nu cat de sofisticat este. De ex ma interesa un pp si am ramas dezamagita de prezentare. Nu am acordat note, nu am facut comentarii. Va pot spune ca la sectiunea Curriculum sunt multi diletanti, eu nu as folosi asa ceva, chiar daca sunt inv la o scoala din mediul rural, sunt exigenta cu mine dar si cu ceilalti. Pt mat de calitate e nevoie si de cadre de calitate. Colegiile au produs cadre pe banda, slab pregatite. E nevoie de timp pt selectare dar si de vointa cadrelor de conducere. Cred ca echipa dv. ar trebui sa aiba voluntari profesionisti - buni metodisti-care sa promoveze, macar in aprobarile administratorului, calitatea.
Pentru materiale de calitate! Succes!
vavaa
 
Mesaje: 38
Membru din: 29 Oct 2007, 18:12

Re: Calitatea

Mesajde emil » 25 Dec 2007, 00:55

vavaa scrie:V-am citit comentariile, e adevarat cu oarece intarziere, pt ca timpul e limitat si pot spune sunt incepatoare pe internet. Ca si pe ceilalti si pe mine ma intriga calitatea - mediocra- a unor materiale .nu am stiut ca notarea e asa importanta sau nr voturilor. Cred ca utilitatea mat primeaza nu cat de sofisticat este. De ex ma interesa un pp si am ramas dezamagita de prezentare. Nu am acordat note, nu am facut comentarii. Va pot spune ca la sectiunea Curriculum sunt multi diletanti, eu nu as folosi asa ceva, chiar daca sunt inv la o scoala din mediul rural, sunt exigenta cu mine dar si cu ceilalti. Pt mat de calitate e nevoie si de cadre de calitate. Colegiile au produs cadre pe banda, slab pregatite. E nevoie de timp pt selectare dar si de vointa cadrelor de conducere. Cred ca echipa dv. ar trebui sa aiba voluntari profesionisti - buni metodisti-care sa promoveze, macar in aprobarile administratorului, calitatea.
Pentru materiale de calitate! Succes!

Buna dimineata!
sunt convins ca sunt foarte multe mediocre si cine le propune se autodiscrediteaza...La fel si cei care dau note bune unor materiale mediocre.
Portalul nostru nu este un loc al perfectiunii, nu ne propunem sa facem asta pentru ca nu am reusi, oricat ar fi de bine...cenzurat.
Fiecare isi propune materialul riscand sa expuna in vazul lumii lucruri de calitate indoielnica.
Didactic.ro este o "cancelarie nationala" si in cancelarie nu sunt numai lucruri perfecte.
Fiecare dintre dvs. aveti calitatea sa filtrati, aveti datoria sa sanctionati ceea ce considerati ca nu e de calitate.
Pe de alta parte, a flitra cu exigenta materialele, ar provoca frustrari, nemultumiri, revolte, ar fi judecati judecatorii, mai mult, ar trebui sa le inchidem universul celor care incearca sa creeze ceva, ar trebui sa pierdem o gramada de incepatori dornici de perfectionare.
Nu-mi place mesajul dvs. pentru ca el incepe cu "sunt incepatoare" ca apoi sa va discerditati in masa colegii si ...conducerea... Nu este un mesaj sincer!
Va doresc Sarbatori frumoase si linistite, un an nou bogat, cu forte noi!

La multi ani

Observati ca am inceput mesajul meu cu o formula de adresare si cu un final de salut! Asta nu inseamna sa fii nou sau vechi pe internet!

numai bine
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re

Mesajde vavaa » 25 Dec 2007, 11:52

Buna dimineata!
Multumesc de mustruluiala! Din punctul dv de vedere aveti dreptate. timuland trebuie sa iasa ceva bun. Eu am expus un punct de vedere care nu e numai al meu ci si al multor cadre didactice. Vad lucruri putin imbucuratoare,la multe cadre didactice, de aceea am facut afirmatiile. . E grav ca ele se perpetueaza. Recunosc, nu trebuia sa procedez asa, am suparat publicul cititor si am pus la indoiala bunele dv intentii. Sunt cadru didactic, sunt in in miezul problemei".
Va rog nu-mi raspundeti, am regretat ca am trimis mesajul anterior, am vrut sa-l sterg, nu am reusit, pt ca sunt la inceput pe internet.
O zi cat se poate de buna! Multumesc de urari .
vavaa
 
Mesaje: 38
Membru din: 29 Oct 2007, 18:12


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron