vacanta placuta!

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

Mesajde efodorean » 03 Sep 2004, 23:39

:lol: CA INTRE BABE!Dar mai retinem cate ceva.Ce-i mai important.Eu am retinut de exemplu,printre altele,activitatile pe care le-ai practicat in cadrul orelor de istorie.Si mai astept sa-mi spui cate ceva despre orele de stiinte,care ma streseaza.Ai lucrat dupa programa noua.Retin ca ai "fabricat"cu elevii si spirtiere.Care au fost cele mai reusite experiente?

Catia
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde mariro » 03 Sep 2004, 23:44

efodorean scrie::lol: CA INTRE BABE!Dar mai retinem cate ceva.Ce-i mai important.Eu am retinut de exemplu,printre altele,activitatile pe care le-ai practicat in cadrul orelor de istorie.Si mai astept sa-mi spui cate ceva despre orele de stiinte,care ma streseaza.Ai lucrat dupa programa noua.Retin ca ai "fabricat"cu elevii si spirtiere.Care au fost cele mai reusite experiente?

Catia

Te referi la experientele din fata clasei la predare? La proprietatile apei, aerului, solului?
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde efodorean » 03 Sep 2004, 23:48

:lol: Da.Eu as dori sa intru in laboratorul de chimie.Da stau si ma gandesc ca n-ar trebui sa complic lucrurile,sunt si asa destul de complicate
Cat avem - o ora sau doua ore/saptamana?

Catia
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde mariro » 04 Sep 2004, 00:02

efodorean scrie::lol: Da.Eu as dori sa intru in laboratorul de chimie.Da stau si ma gandesc ca n-ar trebui sa complic lucrurile,sunt si asa destul de complicate
Cat avem - o ora sau doua ore/saptamana?

Catia

Eu am luat materialele din laboratorul de biologie. Inainte de ora (noi avem doua schimburi cu pauze de 10 min si 20 cea mare) le luam imi pregateam apa, solul... si in timpul orei erau numai ochi si urechi! Le placeau foarte mult astfel de ore! Nu mai tin minte cate ore sunt alocate! Isi faceau experimentele la propria spirtiera! ( o tigancusa din clasa s-a dus la farmacie si a vrut sa cumpere; farmacista s-a indurat de ea si i-a dat cadou 3 eprubete! Dupa ea s-au luat si alti copii dar n-au avut trecere!) :P
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde efodorean » 04 Sep 2004, 00:08

:lol: Directorul liceului si una dintre directoarele adjuncre,si directoarea educativa sunt prof.de chimie - ca urmare laboratorul de chimie arata ca-n basme.Poate am nococ sa pot intra acolo.Voi indrazni sa-mi cer permisiunea.Ce zici?

Catia
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde mariro » 04 Sep 2004, 00:18

efodorean scrie::lol: Directorul liceului si una dintre directoarele adjuncre,si directoarea educativa sunt prof.de chimie - ca urmare laboratorul de chimie arata ca-n basme.Poate am nococ sa pot intra acolo.Voi indrazni sa-mi cer permisiunea.Ce zici?

Catia

Sunt convinsa ca te vor primi; daca nu gasesti o ora in timpul programului tau poti intra dupa amiaza la teme!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde efodorean » 05 Sep 2004, 12:07

:lol: Am indraznit sa intru la disciplina chimie si am avut surpriza placuta sa gasesc un proiect de lectie model care ma va ajuta cu siguranta in organizarea lectiilor de laborator la stiine.
:P :P Este un proiect propus de o doamna profesor din Galati.Se pare ca zona aceea e bine reprezentata in acest forum.Bravo voua!

Catia
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde mariro » 05 Sep 2004, 12:49

efodorean scrie::lol: Am indraznit sa intru la disciplina chimie si am avut surpriza placuta sa gasesc un proiect de lectie model care ma va ajuta cu siguranta in organizarea lectiilor de laborator la stiine.
:P :P Este un proiect propus de o doamna profesor din Galati.Se pare ca zona aceea e bine reprezentata in acest forum.Bravo voua!

Catia


Multe multumiri! Am foarte multe colege interesate sa mearga bine totul! :P
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Anterior

Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori