pe ce criterii se acorda calificativul <bine>?

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

pe ce criterii se acorda calificativul <bine>?

Mesajde mysticflower » 18 Noi 2007, 16:26

Buna!

Poate cineva sa ma lamureasca pe ce criterii se acorda calificativul <bine>?
Se poate si pentru faptul ca nu e completata fisa la timp? sau pentru faptul ca au fost gresite anumite medii si apoi corectate?

Mersi: )
mysticflower
 
Mesaje: 5
Membru din: 18 Noi 2007, 16:24

Mesajde camifb » 25 Noi 2007, 12:17

Nu am inteles foarte bine la ce te referi cand spui ca nu a fost completata fisa la timp (fisa de autoevaluare pentru acordarea calificativului?). Legat de medii gresite si aici depinde cate? Daca sunt 2-3 medii nu cred ca este vreun profesor care sa nu fi gresit macar o data, dar daca sunt mai multe atunci .... La noi se da calificativul bine celui care lipseste si nu anunta, nu isi face serviciul pe scoala, nu executa nici o activitate din fisa postului, lipseste frecvent de la consilii, cercuri sau alte manifestari, are reclamatii de la elevi sau parinti, nu isi completeaza dosarul personal si nu preda planificarile si optionalele, sau alte abateri mai grave.
Cred ca am dat destule motive pentru un calificativ de "bine".
Daca nu te regasesti in nici o situatie nu stiu ce sa zic, incearca sa mai citesti statutul personalului didactic sau legea invatamantului.
Cami
camifb
 
Mesaje: 456
Membru din: 08 Feb 2007, 22:51
Localitate: Deva


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori