AJUTOR!!!

AJUTOR!!!

Mesajde danitta » 29 Mai 2005, 13:23

AÂş dori sĂŁ Âştiu de unde aÂş putea face rost de negative ale unor cântecele drĂŁguĂže pentru "Serbarea Abecedarului". VĂŁ mulĂžumesc mult.
danitta
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Mai 2005, 13:07

Mesajde nporumb » 23 Aug 2005, 15:49

Mai bine mai târziu decât niciodată, sper să-ţi facă plăcere răspunsul meu.
Sunt institutor pentru că am absolvit Academia de Muzică "Gh. Dima" din Cluj-Napoca, dar nu am părăsit învăţământul primar. Uite că pot fi de folos şi aici!!!
Nu-ţi folosesc la nimic negativele unor cântece drăguţe, ai nevoie de cântece, eventual cu note sau dacă îţi este greu să le descifrezi, ar fi folositoare nişte cântece înregistrate. Nu m-am gândit până acum că cineva ar avea nevoie şi nu ştiu cum se pot expedia pe FORUM, poate prin poştă ar fi o idee.
Am fost solicitată de o editură din Cluj-Napoca să realizez un material teoretic însoţit de o casetă audio şi CD cu toate cântecele propuse în programa de Ed. muzicală la clasele I şi aIIa. Vom înregistra toate cântecele cu voce şi acompaniament, (mi-au trebuit 2 săptămâni să le găsesc pe toate), aşa că va fi uşor pentru cei interesaţi. Vor avea cuvinte, casetă, indicaţii metodice. Sper să reuşim până in 12 sept.
nporumb
 
Mesaje: 11
Membru din: 05 Apr 2005, 19:32

Mesajde efodorean » 23 Aug 2005, 17:55

:lol: Ma inteeseaza si pe mine CD-ul.Cum putem intra in posesia lui?Se va gasi in comert?Poate ne dai cateva detalii.
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde nporumb » 23 Aug 2005, 20:49

CD-ul va fi distribuit în "Mapa învăţătorului-Ed. muzicală clasaI" de către editura Odiseea Cluj-Napoca şi nu va fi o problemă procurarea lui.
Mă bucur din tot sufletul că putem comunica, de ceva vreme îţi urmăresc materialele pentru care doresc să-ţi adresez SINCERE ŞI ADEVĂRATE FELICITĂRI.
Nu ştiu pe unde am văzut că lucrezi la Bălcescu, eu sunt din Câmpia-Turzii şi funcţionez la Viişoara. Merg foarte des la Cluj şi-ţi promit că vei avea lucrarea, cred că vei avea clasa I, (ţi-am citit planificările).
Cu bine, Norina Porumb
nporumb
 
Mesaje: 11
Membru din: 05 Apr 2005, 19:32

Mesajde efodorean » 23 Aug 2005, 23:00

:lol: Multumesc pentru raspunsul promt si pentru aprecieri.

Din 1 septembrie voi fi in Cluj-N.,asa ca ne vom putea intalni,la scoala (Liceul N.Balcescu este chiar in centrul orasului)sau la mine acasa.Am sa-ti trimit nr.de telefon prin mp.

Ecaterina Fodorean
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde cezara » 24 Aug 2005, 08:43

As dori si eu sa cumpar acest material "Mapa învăţătorului-Ed. muzicală clasaI" si poate ma ajuti sa intru in posesia lui. Sunt invatatoare in orasul Dorohoi, jud. Botosani si nu cred ca am sanse sa-l gasesc in zona.
cezara
 
Mesaje: 22
Membru din: 05 Mar 2005, 08:25

Mesajde nporumb » 24 Aug 2005, 20:43

Cezara draga, ma bucur ca esti interesata de lucrarea noastra, va fi o mapa si pentru clasa aIIa si iti promit ca o vei avea pe aceea pe care ti-o doresti, daca imi vei da adresa . Scrie-mi-o pe adresa mea de e-mail
nporumb@personal.ro.
Cu bine,
Norina Porumb
nporumb
 
Mesaje: 11
Membru din: 05 Apr 2005, 19:32

Mesajde carmen-lorena » 25 Aug 2005, 16:03

As dori si eu sa cumpar acest material "Mapa învăţătorului-Ed. muzicală clasaI" si poate ma ajuti sa intru in posesia lui. Sunt invatatoare in orasul Sacueni ,judetul Bihor si din pacate aici nu gasesc absolut nimic ce m-ar ajuta in munca mea.
Multumesc anticipat !
carmen-lorena
 
Mesaje: 54
Membru din: 14 Oct 2004, 17:02
Localitate: Sacueni

Mesajde nporumb » 25 Aug 2005, 23:54

Pentru Carmen-Lorena si pentru toti cei care doresc Mapa, va rog sa-mi scrieti pe adresa de e-mail (de mai sus) adresa la care sa va expediez si clasa. Am mai spus, vor fi pentru clasa I si aIIa.
Cu bine,
N. Porumb
nporumb
 
Mesaje: 11
Membru din: 05 Apr 2005, 19:32


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron