activitati cu ocazia zilelor scolii

activitati cu ocazia zilelor scolii

Mesajde mihaela_hd » 30 Sep 2007, 20:26

care ma poate ajuta si pe mine cu un program pentru zilele scolii ca am fost numicta anul acesta sa ma ocup cu aceasta si nu stiu ce sa fac
mihaela_hd
 
Mesaje: 22
Membru din: 30 Sep 2007, 17:08

Trecut,prezent si viitor

Mesajde mns » 03 Oct 2007, 22:00

Nu stiu sa-ti dau prea multe detalii, dar si eu sunt intr-o situatiecat de cat asemanatoare ,nu asa de grea ca a ta, dar tb sa organizez o activitate pe tema aceasta_trecut, prezent, viitor-_cu ocazia zilelor scolii. Vreun indiciu ceva de ce as putea face? Astept sugestii cat mai repede!!!1
mns
 
Mesaje: 24
Membru din: 09 Mai 2006, 18:11

Mesajde teo_ellla » 06 Oct 2007, 01:36

Nu stiu nimic despre vechimea ta in scoala si nici despre scoala, dar cred ca ai putea face o activitate interactiva cu fosti elevi si cu copiii clasei tale. asta presupune pregatire cu mult timp inainte, invitatii facute din timp, etc. Poate o personalitate locala sau scriitor, muzician .... a terminat scoala la voi. Se pot impartasi idei, sa se termine cu un spectacol dat de clasa ta si copiii de la gradinita care va da copii la scoala. Asta presupune ajutor din partea colegelor de la gradinita.
Sper sa gasesti si alte idei si sa ai sprijinul colegilor.
Virginia
teo_ellla
 
Mesaje: 71
Membru din: 13 Dec 2004, 01:22

Mesajde cristina_gl » 08 Oct 2007, 14:45

Mihaela, da-ne, te rugam, mai multe detalii despre scoala ta: este primara, gimnaziala, liceu, are mai multe trepte de invatamant? Este rurala sau urbana? Daca e liceu, ce profil are? Si alte aspecte relevante legate de cultura voastra organizationala, deoarece un program aplicat intr-o scoala anume nu poate fi universal valabil. Trebuie sa se valorifice specificul fiecarei institutii in parte.
cristina_gl
 
Mesaje: 112
Membru din: 14 Ian 2004, 11:14
Localitate: Galati

Mesajde cocalici » 13 Noi 2007, 19:55

mihaela ,intra pe mess si iti dau un program. la mine se desfasoara zilele scolii acum. id cocalici
cocalici
 
Mesaje: 147
Membru din: 21 Mai 2006, 04:15
Localitate: bacau


Înapoi la Alte discipline

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori