Cursuri de initiere a cadrelor didactice in utilizarea PC-ul

Deoarece in dezbaterea deschisa in intalnirea Resurse IT&C in educatie de la Focsani(<a href="http://www.vrancea.ro/unirea2005" target="_blank">www.vrancea.ro/unirea2005</a>), nu s-a reusit atingerea tuturor punctele propuse, va invitam sa va spuneti parerea pe urmatoarele
topicuri...

Cursuri de initiere a cadrelor didactice in utilizarea PC-ul

Mesajde iuliastateo » 18 Aug 2005, 08:47

De cateva zile am inceput, alaturi de cativa colegi, cursul de initiere un utilizarea PC-ului, organizat de CCD in colaborare cu siveco. acest curs se va fianliza cu o testare, care se pare ca va fi on-line. pana acum nu ni s-a pus la dispozitie nici un model de test pentru a vedea in ce consta acesta. am cautat, dar nu am gasit... stiti voi pe unde sunt postate astfel de teste?
iuliastateo
 
Mesaje: 1
Membru din: 12 Dec 2004, 10:09

Re: Cursuri de initiere a cadrelor didactice in utilizarea P

Mesajde emil » 19 Aug 2005, 00:03

iuliastateo scrie:De cateva zile am inceput, alaturi de cativa colegi, cursul de initiere un utilizarea PC-ului, organizat de CCD in colaborare cu siveco. acest curs se va fianliza cu o testare, care se pare ca va fi on-line. pana acum nu ni s-a pus la dispozitie nici un model de test pentru a vedea in ce consta acesta. am cautat, dar nu am gasit... stiti voi pe unde sunt postate astfel de teste?


Ce inseamna "teste on-line" ? Va rog sa va interesati si sa ne dati si noua linkul la aceasta testare online. De mai multa vreme se vorbeste de acest lucru, dar nimeni nu a putut sa demonstreze aceasta "minune" a tehnicii.
Ne puteti spune ce cuprinde cursul? Va este util la clasa?
succese !
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la IT&C in Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori