calculator stricat in lab. AEL ...

calculator stricat in lab. AEL ...

Mesajde romulanul11 » 23 Aug 2007, 13:51

in lab. AEl o unitate si un monitor sunt defecte . Avem lab. de 1an jumatate. Care sunt etapele/pe cine trebuie sa contactam pt garantia hardului ?
Dupa primul telefon la ISJ am primit recomandarea sa luam legatura cu firma de la Bucuresti care trebuie sa trimita pe cineva in judet . Bineanteles ca nu a venit nimeni dupa ce am anuntat.... Ce e de facut ?
romulanul11
 
Mesaje: 7
Membru din: 25 Mar 2006, 21:04

Mesajde andam_mail » 19 Sep 2007, 12:35

in general cei de la siveco.cu ei s-au facut contractele
andam_mail
 
Mesaje: 8
Membru din: 01 Feb 2006, 15:16

reparatii unitate laborator Ael

Mesajde andromeda » 11 Oct 2007, 16:19

Cei care au instalat calculatoarele in laboratorul dumneavoastra au contract cu Ministerul sau cu SIVECO, nu stiu sigur cu cine, dar stiu sigur ca ei asigura service-ul gratuit. Calculatoarele sunt acum doar in custodia noastra trei ani iar dupa acesti trei ani le trecem pe inventarele noastre definitiv.Va dati seama cu ce sume ne incarcam???? De platit pentru administrare Ael nu suntem platiti, pentru munca de secretariat (care este multa.....) nici atat, si cu toate acestea trebuie sa le facem pe toate. Pana cand???
andromeda
 
Mesaje: 53
Membru din: 19 Feb 2007, 19:59

Re: calculator stricat in lab. AEL ...

Mesajde emil » 12 Oct 2007, 18:53

romulanul11 scrie:in lab. AEl o unitate si un monitor sunt defecte . Avem lab. de 1an jumatate. Care sunt etapele/pe cine trebuie sa contactam pt garantia hardului ?
Dupa primul telefon la ISJ am primit recomandarea sa luam legatura cu firma de la Bucuresti care trebuie sa trimita pe cineva in judet . Bineanteles ca nu a venit nimeni dupa ce am anuntat.... Ce e de facut ?


Buna seara,
Aveti un contract, pe care este precizata firma care v-a instalat reteaua. Va rog sa luati legatura cu aceasta si sa solicitati service.

Succes
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Informatică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron