def engleza iasi

def engleza iasi

Mesajde esther » 19 Iun 2007, 16:12

ma poate lamuri si pe mine cineva ce e cu defu' la engleza in iasi?se fac sau nu cursuri de pregatire?ca eu tot sun acolo in fiecare saptamana,si o data imi spun ca se fac dar nu stiu cand, alta data ca nu se fac,alta daca ca nu e nimic stabilit inca pt. ca nu au spatiu.ultima oara am sunat ieri,18 iunie, si mi s-a spus ca sa vin direct la examen pe 17-18 august iar cursuri pregatitoare se fac la nivel local pt. ca ei nu au facut niciodata cursuri de pregatire pt. def.eu sunt din braila si singurele cursuri care se fac aici sunt pt. cei de la universitatea din galati care nu prea au facut aceleasi chestii ca iasul...deci,eu ce fac?a mai dat cineva defu' in iasi la engleza?intr-adevar nu s-au facut cursuri?chiar ma duc asa direct la examen?please help,somebody!
esther
 
Mesaje: 5
Membru din: 10 Ian 2006, 21:56

Mesajde mns » 09 Oct 2007, 20:45

Ce-ai facut,pana la urma ai reusit sa dai def-ul la iasi? eu tb sa-mi depun dosarul zilele astea si nu stiu unde sa-l depun :iasi sau gl? Eu am terminat la iasi, dar sunt din jud gl. Spune-mi cum a fost?
mns
 
Mesaje: 24
Membru din: 09 Mai 2006, 18:11

Mesajde esther » 12 Oct 2007, 17:26

a fost bine pana la urma,am luat cu media 9,10.m-a ajutat ca m-am dus la cursurile de pregatire,desi ei nu fac pregatire la pedagogie.eu am invatat din cucos insa si a fost la fix(are el o pedagogie si o psihopedagogie pentru grade).profii cum ii stii,nu mi s-a parut greu,da' am si invatat.la peda s-a putut copia dar cei care au copiat nu au luat mai mult de 6 pt. ca subiectele erau de sinteza.la fel la literatura sinteza si se merge exact pe formularile din programa si iti poti alege autorii.la gramatica ni s-a spus sa invatam numai morfologie si sintaxa da' sa le stim ft. bine.
esther
 
Mesaje: 5
Membru din: 10 Ian 2006, 21:56


Înapoi la Grade didactice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator