whiteboard

whiteboard

Mesajde camelia_tal » 30 Sep 2007, 19:29

Doresc sa achizitionez o "whiteboard". Ma poate ajuta cineva cu cateva relatii ? De unde as putea sa o cumpar la un pret bun? La ce caracteristici ar trebui sa fiu atenta atunci cand o aleg?
Multumesc anticipat !
camelia_tal
 
Mesaje: 33
Membru din: 06 Feb 2005, 12:24

Mesajde fritsch_renate » 02 Oct 2007, 21:32

Eu am in clasa tabla alba, dar am primit-o de la o fundatie. Nu am fost prea incantata pentru ca stiam ca voi suporta cheltuielile pentru consumabile, in clasa mea nu este posibil sa pun parintii la vreo cheltuiala. La Metro s.a.m.d. consumabilele costa cam 3 lei fiecare carioca speciala, la librarie sunt si mai scumpe - dar vestea buna este ca tine destul de mult, copiii scriu foarte bine pe aceasta tabla, stergerea ar trebui facuta cu un burete special cu pasla si magnet (pentru atasarea de tabla!) dar eu o sterg cu servetel simplu de hartie si o spal cu un burete, saptamanal. Este o placere sa scriu pe ea, cariocile sunt colorate, elevii se inghesuie sa scrie pe tabla :D ...
Este un element decorativ si modern in mobilierul oricarei clase si ma bucur foarte mult ca am obtinut-o. Daca ar fi trebuit s-o cumpar, nu mi-as fi permis - marimea de care avem noi nevoie ajunge si la 300 RON.
Nu stiu ce caracteristici ar trebui sa aiba aceasta tabla, dar a mea nu are asperitati, este metalica (reflecta lumina intr-atat incat nu pot face fotografii cu elevii in fata ei :D ), a avut cele necesare prinderii pe perete si are si marimea potrivita salii de clasa. Cred ca la asta ar trebui sa va ganditi cand o veti achizitiona. Succes!
Avatar utilizator
fritsch_renate
 
Mesaje: 70
Membru din: 08 Oct 2005, 20:17
Localitate: Sighisoara


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator