Clubul Copiilor Jimbolia

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Clubul Copiilor Jimbolia

Mesajde clubjimbolia » 01 Sep 2007, 23:27

Clubul Copiilor Jimbolia s-a inscris in proiect prin ISJ Timis.
Pregatisem materialele sa le prezint comisiei judetene pentru evaluare.
Toate materialele sunt publicate pe www.didactic.ro
locatiile se gasesc in pagina Clubului Copiilor http://scoli.didactic.ro/clubul_copiilo ... _jimbolia/
Inca mai intervin in pagina.
multumum pentru vacanta activa pe care ne-ati oferit-o.
Succes in noul an scolar
clubjimbolia
 
Mesaje: 3
Membru din: 05 Ian 2007, 17:29

felicitari pentru activitati

Mesajde andromeda » 06 Sep 2007, 17:46

Si eu lucrez la Clubul Copiilor dar in Gura Humorului si stiu ce inseamna activitatea din aceasta unitate de invatamant. A fost intr-adevar o vacanta activa foarte frumoasa datorita proiectului "e-Vacanta" in care am lucrat cu drag, fara stresul din timpul anului. Am vizitat pagina dumneavoastra si mi-as permite sa va dau un sfat: mariti caracterele textelor (font 10 este bine) pentru ca este prea marunt scris si nu prea se intelege nimic. Va doresc mult spor in noul an scolar.
andromeda
 
Mesaje: 53
Membru din: 19 Feb 2007, 19:59

multumesc pentru mesaj

Mesajde clubjimbolia » 06 Sep 2007, 21:39

Este primul mesajpe care l-am primit pe acest forum si va multumesc pentru acest fapt.
Am urmarit si noi cu interes materialele postate pe site de Clubul Copiilor Gura Humorului.
In primul rand pentru ca era un club, apoi pentru ca si eu incerc de 3 ani sa imbin prin activitatile noastre traditia cu modernismul. Am remarcat creativitatea copiilor si va felicit pentru aceasta. In albumele foto prezentate am gasit si elemente comune – mediul inconjurator si animalele indragite.
Ne-am inscris in acest concurs din dorinta de a ne face cunoscuta activitatea si institutia.
Am sperat la o mai mare participare si implicare a elevilor nostri, dar vacanta e vacanta...
Felicitam pe toti cei care au petrecut vacanta in laboratoarele de informatica, pentru ca rezultatele sunt deosebite, iar copii doresc continuitatea acestor activitati.
Multumesc pentru sfat. A fost binevenit. E adevarat ca nu am acordat importanta prea mare acestui aspect. Pagina va fi completata in curand.
As dori foarte mult sa putem colabora in continuare.
clubjimbolia
 
Mesaje: 3
Membru din: 05 Ian 2007, 17:29

colaborare

Mesajde andromeda » 07 Sep 2007, 16:16

Ma bucur sa pot colabora cu un alt club din tara si mi-ar place sa luam legatura cu mai multe cluburi, pentru a ne consulta in privinta activitatilor care se desfasoara in unitatile noastre. Eu am mai multe adrese de mes din tara si voi incerca sa iau legatura cu ei. Pe acest forum sunt o incepatoare, desi consult didacticul de multa vreme. Ar fi extraordinar sa putam stabili niste relatii frumoase si sa facem schimb de idei...sa ne cunoastem zonele din care provenim... etc...
Putem sa mai tinem legatura pe mail, ccegh@yahoo.com este adresa clubului si iuliadanilov@yahoo.com este adresa mea. Adresele de mes sunt aceleasi: ccegh si iuliadanilov.
Sa auzim de bine!
andromeda
 
Mesaje: 53
Membru din: 19 Feb 2007, 19:59

promovarea activitatii

Mesajde clubjimbolia » 09 Sep 2007, 14:29

Asteptam revenirea elevilor la club pentru a impartasi din experianta si rezultatele activitatii din cadrul proiectului „E-Vacanta!”, nu numai vizitatorilor obisnuiti ai site-urilor educationale ci si celor interesati – elevi, parinti etc- în vederea incurajarii colaborarii online pe diferite canale specifice Internetului si a prezentei pe WEB. In acest scop vom organiza o actiune in parteneriat cu unitatile de invatamant din oras. Dupa ce elevii vor viziona materialele prezentate sper sa isi poata exprima propriile aprecieri si idei prin forum, e-mail sau mes. Pentru alte detalii de colaborare prefer sa tinem legatura prin e-mail. Pe curand!
clubjimbolia
 
Mesaje: 3
Membru din: 05 Ian 2007, 17:29


Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori