Apreciere

Apreciere

Mesajde rom1213 » 18 Dec 2003, 18:28

Stimati colegi,
Am descoperit acest site si va spun si voua!
Trebuie sa elaboram si pentru tehnologii lectii asistate de calculator.
Luati exemplul unei profesoare de la Grupul Scolar de Industrie Usoara din Foscani.
Dragi colegi numai la Focsani se poate?
Numai la tricotaje se poate?
HAIDEM sa lucram si altfel!
Romita Lupascu - inspector Directia Generala pentru Invatamant Preuniversitar
rom1213
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Dec 2003, 18:22

Mesajde cristina_gl » 04 Feb 2004, 10:36

Si mie mi-a placut foarte mult materialul colegei de la Focsani, desi nu sunt in domeniu. Ar fi pacat daca nu ar publica si altii astfel de propuneri, sunt convinsa ca exista.
cristina_gl
 
Mesaje: 112
Membru din: 14 Ian 2004, 11:14
Localitate: Galati

Materiale

Mesajde emil » 05 Feb 2004, 00:53

Ca sa gasiti mai multe materiale, trebuie sa rugati colegii inventivi sa puna aici ceea ce cred ei ca e de calitate
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Apreciere

Mesajde aangelan » 14 Ian 2005, 09:11

Doamna Romita Lupascu,
La multi ani, buni si frumosi! :)
Ma bucur ca va "citesc" - am lucrat impreuna (eu ca metodist) intr-o inspectie tematica, undeva, intr-un judet etc. si am fost impresionata favorabil de stilul de lucru abordat :D .
Doresc sa va transmit ca la noi in scoala (grup scolar) se tin ore la disciplinene de specialitate electrotehnica pe calculator. In perioada octombrie-noiembrie s-au facut demonstratii in catedra si in cercul metodic judetean. Eu, personal tin lectii si evaluezpe calculator din 2000, inainte de instalarea AEL ! Am fost prinsa mai mult cu lectiile si m-am gandit mai putin la publicitate. Sunt convinsa ca exista multi alti profesori de specialitate din tara care lucreaza firesc si cotidian cu AEL sau altele.
Oricum, succes tuturor si curaj, ca avantajele depasesc unele dezavantaje (care pot fi compensate/eliminate).
aangelan
aangelan
 
Mesaje: 23
Membru din: 19 Feb 2004, 13:47

Doamnei Romita Lupascu

Mesajde claudiupojar » 08 Iul 2005, 17:08

Doamna Romita Lupascu sper ca ma mai tineti minte, sunt Pojar Claudiu din Salaj, ocupantul premiului I la faza nationala a olimpiadei tehnice specializarea textile si as dori sa va adresez o intrebare.Va rog sa-mi lasati adresa dumneavoastra de mail sau sa-mi scrieti un mail.Adresa mea este "claudiupojar@yahoo.com".Va multumesc
claudiupojar
 
Mesaje: 1
Membru din: 08 Iul 2005, 16:58


Înapoi la Discipline tehnice / tehnologii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori