La multi ani, Marmar!!!!!!!!!!!

La multi ani, Marmar!!!!!!!!!!!

Mesajde kristina76 » 04 Aug 2007, 12:31

Marmar, Mariana ! "Apa asta e plină de nade, tot felul de nade frumos colorate. Noi, peştii, înotăm printre ele, atît de repede, încît părem gălăgioşi. Visul nostru de aur e să înghiţim una, bineînţeles, pe cea mai mare. Ne punem în gînd o fericire, o speranţă, în sfîrşit ceva frumos, dar peste cîteve clipe observăm miraţi că ni s-a terminat apa." (M. Sorescu, "Iona"). Eu iţi doresc ca apa să nu ţi se termine niciodată şi dacă tinzi spre perfecţiune - să te opreşti pe culmi!!! La mulţi, mulţi ani!!! ( scuze pt. întîrziere, dar sunt cam aeriană vara aceasta). :lol: :D :wink: :)
kristina76
 
Mesaje: 10
Membru din: 19 Ian 2007, 16:30

Re: La multi ani, Marmar!!!!!!!!!!!

Mesajde marmar » 05 Aug 2007, 19:51

kristina76 scrie:Marmar, Mariana ! "Apa asta e plină de nade, tot felul de nade frumos colorate. Noi, peştii, înotăm printre ele, atît de repede, încît părem gălăgioşi. Visul nostru de aur e să înghiţim una, bineînţeles, pe cea mai mare. Ne punem în gînd o fericire, o speranţă, în sfîrşit ceva frumos, dar peste cîteve clipe observăm miraţi că ni s-a terminat apa." (M. Sorescu, "Iona"). Eu iţi doresc ca apa să nu ţi se termine niciodată şi dacă tinzi spre perfecţiune - să te opreşti pe culmi!!! La mulţi, mulţi ani!!! ( scuze pt. întîrziere, dar sunt cam aeriană vara aceasta). :lol: :D :wink: :)

Chiar credeam ca ai uitat, dar iti multumesc foarte mult de felicitare! Sa stii ca sunt cu-adevarat fericita, chiar daca de 10 ani am tot 21.
A fost o zi speciala ziua de 1 august, multe felicitari, sunete, mesaje pe net.
As dori mult sa citez si eu ceva din operele mele preferate cu referinta la uneleocazii speciale, dar inca nu te-am ajuns ...
Dar iti promit sa savurez din lectura, chiar acum merg sa caut Iona de M.Sorescu, ca sa meditez mai prodund la cele spuse de tine, dar sa stii ca de apa avem nevoie... in tot sensul cuvintelor.
P.S ai nimerit-o oricum, suntem la masa de sarbatoare, caci il omagiem pe sotul meu.
Pa,pa!
Avatar utilizator
marmar
 
Mesaje: 165
Membru din: 04 Ian 2007, 11:16
Localitate: or. Chişinău, Republica Moldova


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator