cum postez materiale(UN REZUMAT AL ACTIV.MELE,CLS.I)?

cum postez materiale(UN REZUMAT AL ACTIV.MELE,CLS.I)?

Mesajde iustinianca » 13 Iul 2007, 14:46

este careva dintre voi dispus sa ma indrume step by step sa postez ceea ce am lucrat impreuna cu copiii mei in tp.anului scl?Multumesc.
iustinianca
 
Mesaje: 49
Membru din: 01 Apr 2007, 14:09

Mesajde daiana » 13 Iul 2007, 15:27

Materiale-Discipline-Invatamant primar- alegi sectiunea dorita(Lectii, Teste, etc) - scrii titlul materialului- faci o descriere a materialului (vezi alte materiale postate) - alegi clasa- dai <<Browse>> si iei materialul din calculatorul tau- apoi <<Trimite>> si gata :)
Mult succes!
daiana
 
Mesaje: 594
Membru din: 22 Ian 2006, 23:16

Mesajde iustinianca » 13 Iul 2007, 15:33

multumesc,nu pare greu,sper sa va placa ce am realizat eu impreuna cu copiii,avem si o expozitie de desene Biodiversitatea si lumea vie
iustinianca
 
Mesaje: 49
Membru din: 01 Apr 2007, 14:09

Mesajde marmar » 13 Iul 2007, 17:18

iustinianca scrie:multumesc,nu pare greu,sper sa va placa ce am realizat eu impreuna cu copiii,avem si o expozitie de desene Biodiversitatea si lumea vie

:!:Impresioneaza faptul ca avem cadre didactice care isi impartasesc experienta cu atita pasiune si insistenta. Bine ai venit si speram de curind sa devii VIP user! :lol: 8) 8) :lol:
Avatar utilizator
marmar
 
Mesaje: 165
Membru din: 04 Ian 2007, 11:16
Localitate: or. Chişinău, Republica Moldova

Mesajde iustinianca » 19 Iul 2007, 19:36

dupa cat timp admnstr,isi da acordul in privinta materialelor postate ,stie cineva?Iar daca am postat gresit in loc sa postez la materiale ilustrative am postat la diverse, materialele ajung unde trebuie?Mi-as dori tare mult sa ajunga unde trebuie,fiindca lucrarile realizate cu elevii sunt reusite si o parte dintre ele inspirate de pe didactic.In aceeasi ordine de idei doresc sa inspir si eu la randul meu pe altii.Mie mi-au fost de mare ajutor toate materialele gasite aici,marturisesc ca nu am primit(ca si incepatoare)sprijin,idei de la colege cu care sincer si NAIV ma asteptam sa colaborez sa facem schimb de pareri...in sfarsit bine ca exista Didactic,problemele mele s-au rezolvat cu bine.
iustinianca
 
Mesaje: 49
Membru din: 01 Apr 2007, 14:09

Mesajde daiana » 19 Iul 2007, 21:40

Uneori materialele sunt aprobate in cateva minute, alteori dureaza una/doua zile pana la aprobarea, sau respingerea acestora.
daiana
 
Mesaje: 594
Membru din: 22 Ian 2006, 23:16

Mesajde iustinianca » 19 Iul 2007, 23:54

marmar,de un an de zile va urmaresc,stiu multe despre voi,am reusit f.greu sa ma porind cum trebuie sa ma iinregistrez nu prea sunt prietena cu calculatorul sunt incepatoare,de fapt nu prea siu sa-l utilizez.Sper sa ma pot revansa fata de aceia care au postat materiale pe care eu le-am folosit cu succes.
iustinianca
 
Mesaje: 49
Membru din: 01 Apr 2007, 14:09

Mesajde aalliinnaa » 20 Iul 2007, 00:59

Bine ai venit printre didactici, iustinianca!
Deja, faptul ca te-ai inscris si vorbesti pe forum reprezinta un mare pas in folosirea calculatorului.
Altruismul tau se regaseste la majoritatea cadrelor de pe didactic... dar mai sunt si carcotasi. :shock: .
Asteptam cu interes materialele tale.
Avatar utilizator
aalliinnaa
 
Mesaje: 594
Membru din: 28 Mai 2004, 17:15
Localitate: Suceava

Mesajde imbuz06 » 20 Iul 2007, 11:01

Va iubesc pentru altruismul vostru. Nici eu nu-s foarte priceputa, de aceea sunt recunoscatoare tuturor celor care posteaza.
imbuz06
 
Mesaje: 39
Membru din: 14 Ian 2007, 22:49

Mesajde daiana » 20 Iul 2007, 15:03

Cand am ,,intrat" pe Didactic, totul mi se parea extrem de complicat. In acele momente am cerut ajutorul unor colegi ( d-nului Emil, mariro, sorana, cati /efodorean ), iar acestia au avut bunavointa de a-mi explica felul in care functioneaza acest site. Le multumesc inca o data! Mai apoi, am avut posibilitatea de a-i ajuta pe cei care aveau nevoie de lamuriri in aceasta directie. Da. Aici oamenii se ajuta neconditionat, iar acesta e un lucru minunat. Prin urmare, nu ezitati sa cereti ajutor in momentele in care nu stiti ce pas urmeaza sa faceti. Se va gasi, cu siguranta, cineva care sa va indrume. :)
daiana
 
Mesaje: 594
Membru din: 22 Ian 2006, 23:16

Mesajde iustinianca » 25 Iul 2007, 23:10

Din pacate nu am primit raspuns cu privire la materialele mele,regret,poate cineva sa-mi spuna ce se intampla? :(
iustinianca
 
Mesaje: 49
Membru din: 01 Apr 2007, 14:09


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori