Caut autori

Discutii despre noua programa, avand in vedere noul plan de invatamant

Caut autori

Mesajde rea22ro » 20 Mai 2005, 16:56


Imi cer scuze ca m-am inscris ca si cadru didactic, desi nu mai sunt. Am predat un singur an si am renuntat.
Acum lucrez la o editura de carte, o editura mica pentru moment dar in plina extindere.
As vrea sa va ofer posibilitatea de a edita la noi carti, in special manuale si auxiliare scolare. Ceea ce ma intereseaza acum in mod deosebit sunt manualele pentru clasa a IV-a, dupa noua programa.
Asa ca, cine are material sau crede ca poate face repede un manual de clasa a IV-a si vrea sa castige niste bani in plus fata de salariu, sa nu ezite sa imi scrie.
Va astept cu propuneri si sper in viitoare colaborari.
Va multumesc si astept.
rea22ro
 
Mesaje: 2
Membru din: 20 Mai 2005, 16:44

carti

Mesajde madutili » 13 Iun 2005, 21:09

Ca fel de carti mai puteti publica? Carti pentru copii? Eu am astfel de carti in proiect, am scris cateva si nu stiu daca merita sa fie publicate sau nu. Cum se face plata catre autor? Cum iau legatura cu dumneavostra?
Va multumesc pentru raspuns!
madutili
 
Mesaje: 4
Membru din: 07 Ian 2005, 15:20

Mesajde rea22ro » 14 Iun 2005, 09:36

Stimata Doamna/ Domn, ( pentru ca nu mi-am dat seama din user-name),
Noi suntem dispusi sa publicam si carti pentru copii. Daca merita sau nu publicate vor decide sefii mei care au o mai mare experienta in domeniu. Plata se face dupa vanzarea cartilor( nu a intregului tiraj, ci si pe parti, in functie de vanzare). Suma incasata de autor este un procent din vanzari, procent negociabil.
Cel mai bine ar fi sa-mi spuneti din ce localitate sunteti si sa-mi lasati un numar de telefon pentru a va putea contacta mai usor.
In speranta unei bune colaborari,
Cu stima,
Raluca Zaharia,
Director Comercial
rea22ro
 
Mesaje: 2
Membru din: 20 Mai 2005, 16:44

Mesajde christa » 19 Iun 2005, 11:02

V-am trimis un mesaj privat pe care se pare ca nu l-ati citit, deoarece la mine se afla inca la "mesaje in curs de trimitere". Nu stiu daca nu ati remarcat "Aveti 1 mesaj nou" sau nu ati mai umblat deloc prin forum ...
Avatar utilizator
christa
 
Mesaje: 219
Membru din: 18 Dec 2004, 22:25
Localitate: Germania


Înapoi la Programa scolara Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator