Cum se pun mai multe fotogrfii pe o pagina?

Probleme pe care le intampina profesorii in utilizarea calculatorului. Sfaturi, solutii, pareri.

Cum se pun mai multe fotogrfii pe o pagina?

Mesajde 1967 » 13 Mai 2007, 16:20

Va rog sa-mi spuneti cum pot sa pun mai multe fotografii pe o pagina.Am incercat ,dar nu merg decat doua.Va multumesc.
1967
 
Mesaje: 109
Membru din: 07 Mai 2005, 13:06

Mesajde laurentziu_roshu » 08 Iun 2007, 22:09

:!: N-ati spus ce fel de pagina :!: Pagina de Powerpoint :?: Adica diapozitiv :?: Banuiesc ca asta era intrebarea :!:
Iata cum se face : se da clic pe "Inserare"(Insert)- apoi pe "Imagine"(sau Picture- daca aveti versiunea Office in limba engleza) apoi "Din Fisier"(sau "From file") si in caseta care apare indicati locatia pozei (adica dosarul in care se afla.
Daca va refewreati la pagina de WORD, atunci procedati la fel. Se pot include zeci de poze intr-o pagina, cu conditia sa le micsorati ca sa incapa. Pentru a le micsora, faceti click pe poza, apoi trageti CU MOUSE-UL APASAT DE COLTUL POZEI INSPRE INERIORUL POZEI , SI SE MICSOREAZA. Folositi Office2003? Nici asta nu a-ti spus si conteaza :!:
Daca va refewreati la pagina de Microsoft WORD 2003 atunci poza poate apare intr-un CHENAR, si ca sa incapa mai multe faceti click pe chenar, apoi trageti CU MOUSE-UL APASAT DE COLTUL POZEI INSPRE INERIORUL chenarului , SI SE MICSOREAZA. :idea: Succes 8)
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde 1967 » 10 Iun 2007, 17:49

iN SFARSIT....CINEVA CARE MI-A RASPUNS.iTI MULTUMESC FOARTE MULT.ERA VORBA DE O PAGINA WORD.iNCERC SA VAD DACA REUSESC.
NUMAI BINE.
1967
 
Mesaje: 109
Membru din: 07 Mai 2005, 13:06


Înapoi la Probleme IT&C

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori