Educatie tehnologica

Educatie tehnologica

Mesajde ematex » 17 Mai 2007, 21:18

Sunt absolventa a unei facultati cu profil agicol.Daca particip la titularizare si nu reusesc sa obtin un post pe profil agricultura-horticultura, pot sa obtin ptr suplinire un post de educatie tehnologica fara sa mai dau din nou examen in toamna?
Conform metodologie absolventii cu studii agricole pot ocupa posturi de ed. tehnologica in absenta celor cu specializare de ed. tehnologica.Nu stiu sigur daca se ia in calcul nota de la concurs unde dau agricultura.
Daca stie cineva sa-mi raspunda mi-ar fi de un mare ajutor. Multumesc!
ematex
 
Mesaje: 24
Membru din: 26 Ian 2007, 22:12

Mesajde kovacsstefan » 19 Mai 2007, 14:28

Stimata colega, orice post se ocupa azi prin concurs. pentru suplinire se aplica ca si pana acum metodologia - cap IV. Cum ar putea oare sa se ia in considerare nota pe care ai obtinut-o la concurs pentru un alt post decat educatie tehnologica? Ti se pare normal? Educatia tehnologica are in continut cateva elemente de agricultura, dar, cateva. Ce te faci cu celelalte? Atasej metodologia pentru a te informa mai bine. Sunt suparat pe cei care considera educatia tehnologica la fundul sacului!
kovacsstefan
 
Mesaje: 41
Membru din: 10 Oct 2004, 17:54


Înapoi la Discipline tehnice / tehnologii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator