copiere melodii

Un loc ĂŽn care elevii ĂŽşi pot spune liber opinia despre problemele ĂŽnvâţământului

copiere melodii

Mesajde liviaversan » 13 Mai 2007, 18:57

cine stie cum se copiaza prin DC++
daca se poate copia melodii gratis fara a avea DC++
liviaversan
 
Mesaje: 32
Membru din: 14 Ian 2007, 20:22

melodii

Mesajde angela_ghrsm » 13 Mai 2007, 20:46

Se pot downloada melodii cu strong dc.
angela_ghrsm
 
Mesaje: 120
Membru din: 01 Feb 2007, 15:23

Mesajde alexandre » 10 Mai 2009, 20:36

Sau pur si simplu sa cumperi CD-ul , DVD-ul sau sa downloadeazi legal. Atsfel apreciem si respectam munca artistului. :wink:
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Mesajde angel_of_darkness98 » 10 Mai 2009, 21:41

asta nu prea cred... un procent destul de mare din muzica ascultata de tineri in ziua de azi este dowloadata ilegal :D
angel_of_darkness98
 
Mesaje: 160
Membru din: 26 Feb 2009, 15:19

Mesajde alexandre » 10 Mai 2009, 22:54

angel_of_darkness98 scrie:asta nu prea cred... un procent destul de mare din muzica ascultata de tineri in ziua de azi este dowloadata ilegal :D


De ce NU citesti tu mesajele in intregime sa le intelegi contextul ?! E enervant de fiecare data sa explic ce am vrut sa spun aici sau acolo...NU a spus nimeni ca asa procedeaza majoritate tinerilor (-si nu numai) in zilele noastre! I-am dat un sfat celui care a deschis acest topic doar (- sperand ca cei care mai citesc mesajele de pe aici sa reflecteze la acest lucru). Sigur, atat albumele cat si dvd-urile (cu muzica, film...etc) pot fi destul de scumpe (-in comparatiile cu salariile noastre cel putin), dar macar ar fi bine sa ne mai reamintim(si pe cat se poate sa aplicam) cel putin ceea ce mentionasem mai in sus. :wink:
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Mesajde angel_of_darkness98 » 10 Mai 2009, 22:58

alexandre scrie:
angel_of_darkness98 scrie:asta nu prea cred... un procent destul de mare din muzica ascultata de tineri in ziua de azi este dowloadata ilegal :D


De ce NU citesti tu mesajele in intregime sa le intelegi contextul ?! E enervant de fiecare data sa explic ce am vrut sa spun aici sau acolo...NU a spus nimeni ca asa procedeaza majoritate tinerilor (-si nu numai) in zilele noastre! I-am dat un sfat celui care a deschis acest topic doar (- sperand ca cei care mai citesc mesajele de pe aici sa reflecteze la acest lucru). Sigur, atat albumele cat si dvd-urile (cu muzica, film...etc) pot fi destul de scumpe (-in comparatiile cu salariile noastre cel putin), dar macar ar fi bine sa ne mai reamintim(si pe cat se poate sa aplicam) cel putin ceea ce mentionasem mai in sus. :wink:

ceea ce am vrut eu sa spun este ca nu prea cred ca autorul topicului va proceda asa, si nici tinerii din ziua de azi nu mai fac la fel! sincer, tu nu copiezi muzica ilegal?
angel_of_darkness98
 
Mesaje: 160
Membru din: 26 Feb 2009, 15:19

Mesajde alexandre » 10 Mai 2009, 23:03

^Si din nou...Nu numai tineri, ci si adulti. :wink: Ba da. Spre exemplu, daca doresc sa ascult un anume album de dinainte (si dat fiind faptul ca download-ul legal nu prea este dezvoltat in tara lui Dracula), il downloadez. Normal . Dar albumele/dvd-urile artistilor care imi plac, filmele care imi plac s.a.m.d si in general tot ceea ce consider ca merita sa achizitionez, cu siguranta o fac. :wink:
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Mesajde angel_of_darkness98 » 10 Mai 2009, 23:06

ei bine, iti dau dreptate in aceasta privinta. si mie mi'ar placea sa pot cumpara CD-urile si DVD-urile preferate si sa am o colectie, dar, din pacate, nu toti suntem bogati, dowload-ul ilegal ramanand singura solutie. ;)
angel_of_darkness98
 
Mesaje: 160
Membru din: 26 Feb 2009, 15:19

Mesajde alexandre » 10 Mai 2009, 23:15

+ multe dintre albumele muzicale nici macar nu prea se gasesc la noi. :( E adevarat ca aici intervine avantajul internetului dar nu toata lumea poate beneficia de acesta. :(

Pana la urmei, conteaza si sa ascultam si sa apreciem muzica. :wink:
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Mesajde angel_of_darkness98 » 11 Mai 2009, 09:11

alexandre scrie:+ multe dintre albumele muzicale nici macar nu prea se gasesc la noi. :( E adevarat ca aici intervine avantajul internetului dar nu toata lumea poate beneficia de acesta. :(

Pana la urmei, conteaza si sa ascultam si sa apreciem muzica. :wink:

...indiferent de modul in care o obtinem!
angel_of_darkness98
 
Mesaje: 160
Membru din: 26 Feb 2009, 15:19

Mesajde alexandre » 11 Mai 2009, 12:59

^Strict in conditiile precizate mai in sus, as fi tentat sa spun oarecum da.
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35


Înapoi la Vocea elevilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator