Dotarea laboratoarelor de fizica

Mesajde catalinamade » 03 Apr 2007, 22:44

Firma Artego Company din Bucuresti doteaza laboratoarele de fizica, chimie si fizica folosind preturi reduse si asigurand transport!
www.artegocompany.ro. Eu am cumparat si nu mi-a parut rau!
catalinamade
 
Mesaje: 5
Membru din: 03 Apr 2007, 21:53

Mesajde emap » 04 Apr 2007, 17:56

Puteti oferi mai multe delatii?

Noi am primit (din urma cu mai putin de 2 saptamani) truse Altay. Suntem destul de multumiti de ce am achizitionat, dar a durat f. mult sa primim trusele (practic a trecut anul scolar).
Am luat si senzori, din pachetul Altay (Light, Motion, Temp., Votage, presiune si interfata LabPro3).
Si componentele clasice sunt de calitate.
Exista insa numai cate o trusa/tema. Iar pt a lucra cu elevii ar fi necesare cel putin cate 6. Este insa un inceput pe care l-am asteptat mult timp.
emap
 
Mesaje: 63
Membru din: 03 Feb 2004, 17:48

Mesajde catalinamade » 04 Apr 2007, 18:49

Produsele au venit atat de greu fiindca a fost nebunia de sfarsit de an 2006 cand majoritatea scolilor au primit o suma bani pentru a-si dota laboratoarele iar producatorii, asaltati din toate partile, au fost nevoiti sa produca in ritm accelerat si chiar dublu sau triplu.
Tot ce am sunt niste fisiere in format pdf ale 3B Scientific impartite in functie de materie (biologie, fizica, chimie, medical) pe care le comercializeaza firma Artego din Bucuresti. www.artegocompany.ro
Daca cineva le doreste, imi poate scrie! Eu, cel putin, am sunat la firma si mi s-au trimis cataloage. E mai usor sa alegi codurile produselor.
Din pacate, nu sunt in limba romana, inca! Am inteles ca vor scoate o versiune de acest gen foarte curand!
catalinamade
 
Mesaje: 5
Membru din: 03 Apr 2007, 21:53

Anterior

Înapoi la Fizică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator