va rog,un sfat..

va rog,un sfat..

Mesajde strunph » 03 Mar 2007, 19:07

sunt studenta in anul III,Romana-Franceza.Si anul acesta fac practica,la LIMBA SI LITERATURA ROMANA.am mari emotii,dar imi place ceea ce fac. Va rog,cine imi poate da un sfat cum as putea concepe un proiect de lectie pe "Pronumele posesiv si adjectivul pronominal posesiv(cls.VI), Functiile sintactice ale adjectivului.Locutiuni adjectivale(cls.VII), Interjectia(cls.VII), Cainele si catelul(cls.VI)." VA multumesc si orice idee ma va ajuta.
strunph
 
Mesaje: 7
Membru din: 03 Mar 2007, 18:55

Mesajde sublime » 04 Mar 2007, 11:24

gasesti multe modele de planuri de lectie la sectiunea de materiale pe acest site. Poti sa te inspiri din ele. Oricum si profesorul care coordoneaza practica pedagogica trebuie sa te ajute, de-aia e acolo.
Avatar utilizator
sublime
 
Mesaje: 53
Membru din: 12 Sep 2006, 14:07

va rog,un sfat

Mesajde monica_caruntu » 19 Mar 2007, 22:33

Draga mea,
Desi nu predau romana ci engleza, sfatul meu este sa concepi ora foarte activa.Incearca sa vii cu materiale suplimentare(eventual fise cu functii sintactice), incearca un concurs (de ex cine face primul un exemplu de pronume posesiv cu o anumita functie sintactica, tine-i ocupati toata ora!Oricum, mi se pare ca e cam multa informatie de "livrat" in 1-2 ore cat predai tu! Este bine sa te sfatuiesti cu profesorul coordonator.
Best wishes
monica_caruntu
 
Mesaje: 16
Membru din: 29 Iun 2006, 04:10
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Dirigentie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron