cum transfer un fisier cu muzica mp3 in format wav?

cum transfer un fisier cu muzica mp3 in format wav?

Mesajde vasilecon » 29 Sep 2006, 16:42

sunt prof de romana, incerc sa realizez materiale in powerpoint, importand alt fundal sonor decat cel existent in pc. va rog sa ma ajutati sa pot salva in wav un tip oarecare de muzica.
va multumesc anticipat
vasilecon
 
Mesaje: 7
Membru din: 29 Iun 2006, 19:57

Mesajde marilum » 01 Noi 2006, 01:40

http://www.mp3-to-wav.net/

aici gasiti cel putin 2 programe ce puteti sa le download-ati ce convertesc in diferite formate audio, inclusiv cel ce va intereseaza pe dvs.
marilum
 
Mesaje: 1
Membru din: 04 Noi 2006, 09:47

Mesajde vasilecon » 13 Noi 2006, 23:29

Multumesc pentru ajutor, si daca tot ati fost dispus sa-mi impartasiti din cunostintele dvs, am dat de alte nelamuriri, care sper sa fie ultimele.(spun toate acestea pentru ca in toate cartile de specialitate frunzarite subiectul e tratat minimal): pot deja insera orice melodie, tranferand-o in wav, insa cum ar trebui sa fac pentru ca melodia sa nu fie intrerupta de cate ori se schimba diapozitivul?
dator vandut, Vasile
vasilecon
 
Mesaje: 7
Membru din: 29 Iun 2006, 19:57

Mesajde malaescu_iulia » 14 Noi 2006, 16:54

Se poate utiliza si programul nero
daca doriti succesiunea pasilor trimiteti o adresa de e_mail
malaescu_iulia
 
Mesaje: 4
Membru din: 06 Noi 2006, 11:15

Mesajde malaescu_iulia » 14 Noi 2006, 16:59

aplicati numai primului slide sonor.
slide show-slide transition-sound_other.sound
succes
malaescu_iulia
 
Mesaje: 4
Membru din: 06 Noi 2006, 11:15

Mesajde meteorarlg » 07 Dec 2006, 10:32

am si eu nevoie de un numar serial pentru nero 7...
meteorarlg
 
Mesaje: 2
Membru din: 14 Dec 2005, 20:31

Mesajde mihaimdl » 08 Dec 2006, 12:07

In loc de nero se pot folosi variante "free". Personal folosesc prima din lista, desi a doua pare "mai bogata":

http://www.cdburnerxp.se/download.php

http://www.burn4free.com/
mihaimdl
 
Mesaje: 35
Membru din: 26 Apr 2006, 09:35

se poate

Mesajde pisicu » 14 Dec 2006, 01:49

Domnule Vasile,
Daca faceti cum zice doamna in power point.. la fiecare slide incepe din nou melodia... \
Poate ca asa doriti..
dar va zis doar pe jumatate deoarece pt ca o melodie sa mearga cursiv... pe toate slide-urile mai este o optiune.. ( poate nici unii profesori nu o stiu ???)....
bifati "Loop until next sound "- altfel.. nu va merge
Avatar utilizator
pisicu
 
Mesaje: 34
Membru din: 06 Noi 2005, 18:59

Mesajde vasilecon » 24 Ian 2007, 18:16

Multumita ajutorului dat de multi dintre dumneavoastra, pot foarte bine sa atasez muzica, insa spre deosebire de prezentarea PowerPoint, unde se pot face modificari ulterioare, in afisarile PowerPoint, nu pot opera nicio modificare. Windows XP permite asa ceva?
vasilecon
 
Mesaje: 7
Membru din: 29 Iun 2006, 19:57

da, se poate

Mesajde pisicu » 25 Ian 2007, 12:40

Se pot face modificari in acele pps. sau afisari Power Point. Intrati intai in program , in meniul fisier de sus aveti optiunea deschidere(open) si aduceti pps sau afisarea acolo. Faceti ce modificari doriti si apoi salvati la loc in pps(afisare)
Avatar utilizator
pisicu
 
Mesaje: 34
Membru din: 06 Noi 2005, 18:59

Mesajde vasilecon » 25 Ian 2007, 22:34

Am facut cum mi-ati spus si merge excelent. Multzumesc!!! Cu XP-ul se poate produce o afisare nu o prezentare pps?
vasilecon
 
Mesaje: 7
Membru din: 29 Iun 2006, 19:57

Mesajde laurentziu_roshu » 13 Feb 2007, 07:36

:idea: Da , putetzi realiza o afisare powerpoint(pps). Dupa ce deschideti întâi programul Powerpoint si relizati materialul, salvati , in format „pps”(e mai bun si atractiv ).
Pentru a va asigura ca salvati in format „pps” verificati ca, dupa ce dati SAVE, in caseta de text „Fisiere de tip” (din partea de jos a imaginii de mai sus! ) sa scrie :”.pps”. Daca nu scrie, atunci faceti click pe sageata din partea dreapta a casetei de text „Fisiere de tip” (din partea de jos a imaginii de mai sus! ), si din lista ce apare alegeti „Expunere Powerpoint pps” ( sau „Powerpoint Show pps” daca aveti versiunea Office2000 in limba engleza).
Explicatii mai clare, si cu imagini (capturi de ecran) gasiti in TUTORIAL-LECTIE- Salvarea fisierelor Powerpoint ca pagina WEB ( doc - 341k ) publicat pe pagina http://www.didactic.ro/index.php?cid=pr ... tziu_roshu sau pe www.didactic.ro la sectiunea "Materiale/DisciplineInformatica/Lectii" . Succes!
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde liora275 » 18 Feb 2007, 20:38

vasilecon scrie:Multumita ajutorului dat de multi dintre dumneavoastra, pot foarte bine sa atasez muzica, insa spre deosebire de prezentarea PowerPoint, unde se pot face modificari ulterioare, in afisarile PowerPoint, nu pot opera nicio modificare. Windows XP permite asa ceva?


In prezentarile power point ultimul lucru care se face este atasarea muzicii Daca totusi comiti imprudenta sa umbli la setarile ce tin de generalul prezentarii, rau faci ca se strica tot Deci ultima actiune e inserarea muzicii pe prima sau a doua pagina a slide-ului si clicarea loop cum spunea domnisoara mai inainte ,ca mizica sa curga continuu pana la finalul prezentarii succes
liora275
 
Mesaje: 3
Membru din: 18 Feb 2007, 20:25


Înapoi la Informatică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori