grad didacti II - data examenului

grad didacti II - data examenului

Mesajde mihaellas » 06 Feb 2007, 18:05

buna! ma puteti ajuta? nu stiu cand este exact examenul de grad didactic II. ma intereseaza sa stiu si daca e in aceeasi perioada cu examenul de definitivat. care este proba orala la grad II? multumesc foarte mult!
mihaellas
 
Mesaje: 19
Membru din: 19 Oct 2006, 17:57

Mesajde narci2net » 06 Feb 2007, 18:42

Daca nu s-a schimbat nimic de acum doi ani (2005) intai este examenul de definitivat apoi cel de gradul II cam in ultima saptamana din august . Proba orala era pedagogie si psihologie scolara .
narci2net
 
Mesaje: 16
Membru din: 23 Aug 2006, 14:44

Mesajde laetitiaro2007 » 06 Feb 2007, 18:43

de obicei examenul e la sfarsitul lui august(eu asa am dat ),iar proba orala a fost la pedadogie-psihologie.Bafta!E cel mai greu examen.Te sfatuiesc sa mergi la cursurile pregatitoare pentru acest examen.Pe mine m-au ajutat foarte mult.Plus ca profesorii cu care am facut au fost si cei de la examen si s-au axat mai mult pe ceea ce ne-au dat.
laetitiaro2007
 
Mesaje: 2
Membru din: 04 Feb 2007, 20:04

grad II- data examenului

Mesajde lilianamusat » 08 Feb 2007, 22:09

Eu am dat anul trecut gradul II la Bucuresti. A fost dupa examenul de definitivat in ultima saptamana din august. Examenul la Literatura pentru copii l-am avut, care a fost si primul l-am avut intr-o sambata. Toate probele sunt eliminatorii si trebuie sa obtii minim 7 la fiecare proba. Este un examen foarte greu, cel putin asa a fost la Bucuresti, unde exigenta este maxima, au si picat colegi. Trebuie sa te pregatesti serios. Mare atentie la matematica.
Mult succes!
Avatar utilizator
lilianamusat
 
Mesaje: 161
Membru din: 15 Ian 2006, 21:06
Localitate: Giurgiu

Mesajde pistol_mada » 10 Feb 2007, 14:28

pai au picat la matematica..domnul rosu are si el dreptatea lui..a fi invatator si a nu sti sa rezolvi o pb simpla...ma rog, e de discutat aici de la caz la caz...si au mai picat cei care au fost prinsi copiind..asa ca pregateste-te f bine..succes..
Avatar utilizator
pistol_mada
 
Mesaje: 327
Membru din: 06 Iul 2006, 00:53


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori