lucrare de grad

lucrare de grad

Mesajde valeriastefan » 01 Feb 2007, 19:45

dragi colegi,
luni, 5.02.2007 am colocviu pt gradul I.Am tot intrebat pe colegii mei de scoala din oras si nu au stiut sa ma lamureasca in ce consta. Sincer nici prof. coord nu a prea stiut sa ma lumineze. Examenul bate la usa si eu sunt tot mai speriata. Cu cat aflu mai multe cu atat se pare ca e mai rau HELP :? :? :cry: :cry:
valeriastefan
 
Mesaje: 3
Membru din: 01 Feb 2007, 19:16

Gr.I.

Mesajde liliababei » 03 Feb 2007, 14:03

Colegii mei spun ca este o discutie intre candidati si profesor care are ca subiect ceva metodica si pedagogie.Se pun intrebari si fiecare isi spune parerea. Nu prea seamana cu un examen ci mai degraba cu o masa rotunda.
De asemenea se pun intrebari despre cum ai ajuns sa iti alegi aceasta lucrare, cum crezi ca vei reusi sa faci toata munca....cum lucrezi efectiv la clasa. Unii colegi de-ai mei erau incantati ca au stiut multe lucruri care erau noi chiar si pentru universitari (invatarea centrata pe elev, fise de lucru...)
Dupa cum am inteles nu trebuie sa te sperii. Mai greu a fost sa ajungi pana aici, si bineinteles o sa ai de lucru la lucrare. Iti doresc spor la lucru si mult curaj.
Vad ca ai emotii, si asta e bine. Spunea un drag profesor de-al meu ca cei care au emotii au mult bun simt, sunt oameni pe care te poti baza pentru ca le pasa de ceea ce fac.
Asa ca iti tin pumnii.
Liliana
liliababei
 
Mesaje: 30
Membru din: 26 Apr 2006, 17:42

GRAD I

Mesajde valeriastefan » 04 Feb 2007, 15:32

MULTUMESC DE INCURAJARE SI DE EXPLICATII
AVEAM NEVOIE DE TOATE ACESTE CUVINTE.ESTI O DRAGUTA
MULTUMESC
valeriastefan
 
Mesaje: 3
Membru din: 01 Feb 2007, 19:16

colocviu

Mesajde cornelia_pancescu » 04 Feb 2007, 16:22

Am trecut cu bine de colocviu. Am avut emotii dar nu trebuia. Erau cateva persoane care nu stiau ce trebuie sa prezinte comisiei, dar s-au descurcat.. Pe mine nu m-au intrebat nimic membrii comisiei. Le-am ,,turuit" despre motivarea alegerii temei, bibliografia consultata, planul lucrarii si despre cum voi face cercetarea. Colegele au spus ca am stat 5 minute in sala, putin in comparatie cu alte cadre didactice. Cred ca am fost convingatoare. Oricum ma consultasem cu prof coordonator si stiam ca ce mi-am propus sa cuprinda lucrarea este bine structurat.
Colocviul a fost ieri la Focsani , pt invatatori si educatoare.
Succes tuturor!
Avatar utilizator
cornelia_pancescu
 
Mesaje: 81
Membru din: 29 Oct 2006, 19:40
Localitate: Tecuci


Înapoi la Geografie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator