ma puteti ajuta?

ma puteti ajuta?

Mesajde valeryblack » 13 Dec 2006, 16:43

De o gramada de timp caut manuale de bio pt clasele 9-10 (vreau sa au bacalaureat ) insa manualele pe care le-am vazut pana acum mi se par cam sarace in informatii.Imi puteti recomanda manuale COMPLETE,care sa se gaseasca pe piata?

va multumesc anticipat
valeryblack
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Dec 2006, 16:39

Mesajde micky_r » 07 Ian 2007, 12:33

Nu ai nevoie de foarte, foarte multe informatii... Problema manualelor pt clasele 9-10 este ca sunt foarte multe, de aceea poti gasi informatii contradictorii, dar se si completeaza unul pe celalalt!
Eu am toate manualele pt clasa a9a si a10a (le-am folosit pentru olimpiada nationala) si cred ca pentru clasa a 9a sunt suficiente: edit. Corint - autori: Gabriel Mohan, Gabriel Corneanu si Aurel Ardelean si de la edit. All - autori: Ioana Arinis, Aurora Mihail si Stefan Viorel Costache.
Pentru clasa a 10a, iti recomand edit. Corint-autori: Calin Dumitru Tesio, Valeria Braghina si Maria Iliescu (pentru conceptele de baza) si pentru detalii si completari edit. All-autori: Ioana Arinis si Florica Macovei (daca nu o gasesti pe aceasta, cauta edit. Corint - autori:Mohan... este poate la fel de buna, dar nu are printre autori si un inspector :)) )
Succes! :)
micky_r
 
Mesaje: 7
Membru din: 07 Ian 2007, 12:09

Mesajde valeryblack » 08 Ian 2007, 16:09

Mersi. Insa majoritatea catilor mentionate nu se mai gasesc.
valeryblack
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Dec 2006, 16:39

Mesajde micky_r » 09 Ian 2007, 20:51

Cu placere! Incearca totusi la editura.. nu-nteleg ce se intampla.. eu le-am cumparat la vremea respectiva (adik acum 3, respectiv 2 ani) si se gaseau peste tot!
micky_r
 
Mesaje: 7
Membru din: 07 Ian 2007, 12:09

Mesajde valeryblack » 21 Ian 2007, 20:58

micky...tu mai ai manualele de care zici? N-as putea sa le cumpar de la tine?
Te rog mult de tot ca nici editurile nu le mai au.

mail-ul meu este winterotono@yahoo.com Da-mi un mail sau lasa-l pe al tau ca sa te contactez te rog mult ca sunt disperata.

Mersi
valeryblack
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Dec 2006, 16:39


Înapoi la Biologie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori