olimpiade

Cum pregatim un elev pentru performanta? Cum gasim elevii care sunt capabili?

olimpiade

Mesajde nasa » 22 Noi 2006, 20:07

salut pe toata lumea!
eu vreau sa va intreb oare mai mergem la olimpiada de matematica sau creem alte concursuri la care sa participe elevii si la care sa aiba si satisfactia muncii? :idea:
ce parere va dati?
nasa
 
Mesaje: 9
Membru din: 29 Mar 2006, 22:14

Re: olimpiade

Mesajde emil » 22 Noi 2006, 20:50

nasa scrie:salut pe toata lumea!
eu vreau sa va intreb oare mai mergem la olimpiada de matematica sau creem alte concursuri la care sa participe elevii si la care sa aiba si satisfactia muncii? :idea:
ce parere va dati?

Nu te grabi!
Toate la timpul lor.
Ce te face sa crezi ca nu va mai fi olimpiada de matematica?
In curand, va aparea calendarul concursurilor nationale.
Fii cu noi pe www.olimpiade.ro

succese!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde nasa » 23 Noi 2006, 19:43

nu ma refeream la faptul ca nu stiu daca se tin olimpiadele ci la faptul ca subiectele sunt doar pentru copiii superdotati si noi ni prea avem prin scoli asa ceva (ma scuzati poate eu nu am intalnit la mine in scoala), ma gandeam sa particip cu ei la alte concursuri unde au satisfactii eventual primesc si premii :lol:
Imi inchipui ca in februrie vor incepe fazele locale la olimpiade. :roll:
nasa
 
Mesaje: 9
Membru din: 29 Mar 2006, 22:14

olimpiade

Mesajde leu » 23 Noi 2006, 22:38

Ai dreptate, nasa ,sunt tot mai putini copii supradotati. Functionez la o scoala de tara si am constatat si interes scazut.Accesibile mi se par concursurile Winners si Smart.Sunt si in ton cu programa.Incearca!
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Mesajde nasa » 23 Noi 2006, 22:51

leu chiar nu stiu nimic de aceste concursuri
va rog cine stie mai multe despre concursurile Winner si Smart sa ne spuna , ce materie se cere ?

va multumesc. :shock:
nasa
 
Mesaje: 9
Membru din: 29 Mar 2006, 22:14

Mesajde jiim » 06 Ian 2007, 01:45

Informatii despre Concursurile la Nivel National SMART - www.concursurilesmart.ro Probele de concurs: Cultura Generala, Matematica, Limba Romana, Limba Engleza si Limba Franceza - Bafta !
jiim
 
Mesaje: 9
Membru din: 29 Sep 2006, 21:33


Înapoi la Olimpiade

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron