Va rog sa'mi raspundeti la o intrebare

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

Va rog sa'mi raspundeti la o intrebare

Mesajde arthe » 04 Dec 2006, 19:38

Buna , sunt profesor suplinitor necalificat la o scoala gimnaziala intr'un sat in jud. Galati. Toti colegii mei sunt titulari in aceasta scoala si primesc cu totii un spor de izolare care reprezinta 20% din salar , eu nu peimesc acest spor pe motiv ca nu sunt calificata. Am intrebat la secretariatul scolii dar nimeni nu stie daca trebuie sa primesc si eu acest spor sau nu , doamna secretara a spus ca nu a primit nici o instiintare in aceasta privinta si nu are timp sa se intereseze. :x

Daca cineva are un raspuns plsss postati sa aflu si eu.

:cry: Multumesc ptr. timpul acordat.
arthe
 
Mesaje: 1
Membru din: 16 Oct 2006, 15:16

Mesajde juris » 05 Dec 2006, 11:33

Potrivit art. 49 alin. 2 din Legea nr. 128/1997, Personalul didactic calificat conform art. 7, care desfăşoară activitate didactică în mediul rural sau în localităţi izolate, primeşte o indemnizaţie de 5-80% din salariul de bază al funcţiei didactice îndeplinite, în raport cu zona geografică respectivă.
http://sinvlex.blogspot.com/ - blog independent despre sindicate-invatamant-lege
juris
 
Mesaje: 106
Membru din: 31 Ian 2005, 13:11


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron