BULETINUL CONGRESULUI NATIONAL AL INVATATORILOR

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

Sezatoare cu cosmetice

Mesajde oana1964 » 31 Oct 2006, 22:30

ma gandesc ca intr-o cancelarie, la fel ca si pe acest forum, sunt mai mult femei decat barbati.

iar femeile, ca femeile, mai rasfoiesc un catalog Oriflame sau Avon, se mai rujeaza la oglinda din perete, isi mai aranjeaza parul rebel, mai trag un puf de pudra peste nasucul un pic cam lucios, inainte de a pleca, pline de siguranta de sine, la clasa.

Ce cosmetice mai folositi? ce noutati ati descoperit? ce parfum va place?

marturisesc ca am o noua pasiune, de foarte curand: servetelele impregnate cu demachiant Nivea, de la farmacie. scumpe, da' merita toti banii! :D 8)

ca parfum, de mult timp m-am "logodit" cu Impulsul rosu, La pantera, care parca a fost facut pentru pielea si temperamentul meu, dar imi place foarte mult si Surrender pt. ea de la Avon.

Voi? :P
oana1964
 
Mesaje: 850
Membru din: 20 Feb 2005, 15:30
Localitate: Piatra Neamt

Mesajde lyzyca » 01 Noi 2006, 14:40

oana,iti ajung banii pentru servetele de la nivea?
si eu folosesc prod.de la avon si oriflame, dar ce prind la reduceri(sunt si reprezentant) Imi place foarte mult Lucia, si Today.
Avatar utilizator
lyzyca
 
Mesaje: 16
Membru din: 17 Sep 2006, 00:17

Mesajde lyzyca » 01 Noi 2006, 14:40

oana,iti ajung banii pentru servetele de la nivea?
si eu folosesc prod.de la avon si oriflame, dar ce prind la reduceri(sunt si reprezentant) Imi place foarte mult Lucia, si Today.
Avatar utilizator
lyzyca
 
Mesaje: 16
Membru din: 17 Sep 2006, 00:17

Mesajde efodorean » 01 Noi 2006, 15:06

Eu folosesc ceai de musetel si ulei de masline Costa d'Oro (sfintit la Sf.Maslu).

La parfumuri sunt mai pretentioasa:Chanel 5 ( de 37 de ani) si Christian Dior - J'adore ( de vreo 20 de ani ).Le folosesc in functie de starea de spirit.Chanel cand sunt trista si Christian Dior cand sunt bucuroasa. :lol:

La shampon folosesc gama Elseve.

Sapun: Dove.

Pentru unghii - din gama Rimel ( nail care ),transparent!
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

BULETINUL CONGRESULUI NATIONAL AL INVATATORILOR

Mesajde vioreldolha » 02 Noi 2006, 12:10

vioreldolha
 
Mesaje: 388
Membru din: 26 Noi 2005, 19:35


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron