probleme cu imprimanta

Probleme pe care le intampina profesorii in utilizarea calculatorului. Sfaturi, solutii, pareri.

probleme cu imprimanta

Mesajde yolasfinx » 23 Feb 2005, 13:18

buna ziua!
din nou eu de data aceasta cu probleme la imprimanata
este un EPSON STYLUS COLOR 580
este draguta, culorile ies dragut , singurul lucru ce i se poate reprosa este ca are cartusele prea mici (cam 14 ml)
in fine ieri cam 8-9 ore am imprimat si color si alb-negru
azi au venit si au facut REFILL la toate cartusele
dupa vreo doua HEAD CLINNING a imprimat ok
am imprimat o pagina si un pic de culor pe acolo
am plecat pana la secretariat (am inchis laboratorul bine inteles fara nici o persoana inauntru)
asa...
si am venit am deschi un document si am dat print dupa ce am asteptat ceva timp a aparut un mesaj de eroare prin care spunea "unknow eror" si sa scot imprimanta din calculator (sau din priza , nu stiu exact de unde) si sa anunt pe cel care se ocupa de reparatii de genul acesta sa o refaca
yolasfinx
 
Mesaje: 49
Membru din: 06 Dec 2004, 17:30

Mesajde yolasfinx » 23 Feb 2005, 13:21

ea pe cd are driver doar pt WIN2000
eu l-am instalat pe acela si apoi am pus un upgrade...
nu mai stiu ce si cum, DAR ieri a mers OK si azi... a murit... :evil:
yolasfinx
 
Mesaje: 49
Membru din: 06 Dec 2004, 17:30

Mesajde yolasfinx » 23 Feb 2005, 13:23

in total cred ca am dat cam 20-25 head clinning(parca asa se scrie) din cauza ca era necesar (in timp textu se imprima mai nasol si dupa head clin.. se refacea)
yolasfinx
 
Mesaje: 49
Membru din: 06 Dec 2004, 17:30

Mesajde boom » 23 Feb 2005, 23:23

Din cate stiu, la modelul dumneavoastra, capul de imprimare este separat de cartusul de cerneala. Incercati mai intai sa reinstalati driverele, daca nu, e posibil ca cerneala pe care ati folosit-o la refill sa fi deteriorat capul de imprimare (nu ati fi prima persoana care a patit asta :x) sau sa se fi scurs pe circuitele care fac legatura intre capul de imprimare si restul imprimantei. Daca nici asa nu functioneaza, atunci e cazul sa apelati la un service specializat.
boom
 
Mesaje: 1
Membru din: 23 Feb 2005, 18:03

Mesajde yolasfinx » 24 Feb 2005, 09:20

multam mult pt sfat

am sa ma uit sa vad ce se intampla cu ea
yolasfinx
 
Mesaje: 49
Membru din: 06 Dec 2004, 17:30


Înapoi la Probleme IT&C

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator