Cursul de perfectionare a cadrelor didactice din inv. rural

Cursul de perfectionare a cadrelor didactice din inv. rural

Mesajde minea_claudia » 24 Oct 2006, 14:07

Din 2005, in judetul Gorj a inceput la toate scoliile din mediul rural acest curs foarte interesant de perfectionare a cadrelor didactice la clasa. La acest curs profesorii metodisti se numesc Nighifor Dorina si Stinga Lelia. Este un curs foarte util si interesant pentru predarea la clasa. Eu personal am folosit cateva din metodele interactive la clasele mele si chiar au dat randament. Elevii au fost foarte incantatii si foarte receptivii la orele de curs. Am uitat sa spun ca lucrez la Gr. Sc. Ind. Baia de Fier, dar lucrez si la o scoala din orasul Novaci. Cartile sunt utile dar doamnele prin stilul lor de predare si explicare ne-au facut sa intelegem mai bine acest curs.
Aceste metode ne ajuta sa cunoastem mai bine elvii si sa-i stimulam. Este foarte important din punctul meu de vedere ca scolile romanestii sa se schimbe referitor la relatia profesor-elev.Nu trebuie sa ne indepartam elevii de scoala ci sa-i atragem, iar acest curs este bine venit. :D
minea_claudia
 
Mesaje: 2
Membru din: 23 Oct 2006, 15:56

Înapoi la Informatică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori