Pentru dorali

Pentru dorali

Mesajde mihaela_pavel1971 » 25 Iul 2006, 19:35

As vrea sa o rog pe Corina Stoica (dorali) sa posteze ,daca e posibil,si planificarea pentru clasa a III-a a semestrului I.
Pentru ca e vacanta si pentru ca acum am mai mult timp(sunt in anul al II-lea la psihologie si cand incep cursurile incep si invatatul) ,as vrea sa concep planificarea calendaristica si pe unitati de invatare.Am cautat pe didactic si planificarea colegei Corina Stoica mi s-a parut FOARTE BUNA,doar ca a postat doar pe cea de semestrul al II-lea.Nu o s-o copiez ca mai apoi sa ma impaunez cu munca altuia,va asigur.Doar ca sunt incepatoare in ale calculatorului si imi trebuie timp pana sa adaptez planificarea la specificul clasei mele.
Cu multumiri anticipate,
Mihaela Pavel
mihaela_pavel1971
 
Mesaje: 68
Membru din: 04 Dec 2005, 13:44
Localitate: Adjud,Vrancea

Mesajde mariro » 25 Iul 2006, 19:57

Pe dorali nu am mai vazut-o de multa vreme pe forum. I-am lasat pe messenger un offline! Poate ca mai are net...
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde mihaela_pavel1971 » 27 Aug 2006, 20:53

Nu mai vreau planificarea!Ei,dragi colegi,vreau sa ma laud:acum pot face un tabel,pot scrie cu repeziciune-avand in vederea "vechimea",e o performanta!,ba mi-am facut si planificarea pe TOT anul!Eu am clasa a III-a si as trimite-o,dar nu stiu daca nu cumva imi va fi respinsa!Am trimis de curand niste materiale care mi-au placut(nu mi-am asumat paternitatea lor!!!!!!!),insa mi-au fost respinse si am fost dojenita ca nu tot ce culeg eu de pe net se trimite pe didactic,ci doar ceva ORIGINAL!Desi...nu tot ce e pe didactic e original si nu s-a impaunat nimeni cu merite pe care nu le are(sau aproape nimeni).Materialele erau foarte faine si se puteau folosi in lectorate/sedinte cu parintii/ore de dirigentie/consiliere/educatie civica...
mihaela_pavel1971
 
Mesaje: 68
Membru din: 04 Dec 2005, 13:44
Localitate: Adjud,Vrancea

Mesajde marian_dorin » 28 Aug 2006, 01:50

Mihaela draga,

In primul rand , ma bucur foarte tare ca ti-ai rezolvat cu planificarea!
Ai vazut ca daca vrei cu ardoare ceva, se poate rezolva numai(sau aproape numai) prin metode personale?
In celalat rand , al doilea (fac si eu o mica gluma) , m-ai "cucerit"cu ultimul tau mesaj in care ne vorbeai despre dezamagirea respingerii anumitor materialede-ale tale postate pe site care fiind foarte bune si interesante!
De aceea , daca esti ingaduitoare si in acelasi timp si bunavoitoare , te-as ruga in mod expres sa imi trimiti mie prin email toate documentele ce ti-au fost respinse de pe didactic!
Ce zici , ai fi de acord?
Daca da , astept confirmarea ta sau de ce nu , chiar materialele "in persoana"!
Mii de multumiri anticipate si astept raspunsul tau pe emailul : marian_dorin@yahoo.com
Al tau coleg incepator,
Marian din Sibiu
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde mihaela_pavel1971 » 29 Aug 2006, 11:15

Cu cea mai mare placere,dar astept sa ma "dirijezi",ca nu am mai trimis prin mail,ci doar prin Messenger!Imi tot apare scris ca numele de fisier nu e valid!
mihaela_pavel1971
 
Mesaje: 68
Membru din: 04 Dec 2005, 13:44
Localitate: Adjud,Vrancea

Mesajde codruta1 » 29 Aug 2006, 13:03

Draga Mihaela, eu am tot clasa a III-a si m-as bucura daca mi-ai putea trimite si mie pe mail aceste fisiere, si de asemenea, sa te ajut cu alte materiale de care ai nevoie (poate chiar schimburi de experienta, eu predau in Sibiu). Adresa mea este codruta_iulia@yahoo.com.Sunt anul acesta inscrisa la def, deci pot sa spun ca sunt si eu incepatoare :shock: :wink:
Avatar utilizator
codruta1
 
Mesaje: 34
Membru din: 07 Sep 2005, 12:17
Localitate: Sibiu

Mesajde codruta1 » 29 Aug 2006, 13:17

Ah! Ca sa trimiti pe mail trebuie parcursi urmatorii pasi:
Scrii adresa destinatarului, iar apoi la attach files dai click pe browse si alegi fisierul pe care vrei sa il trimiti. Apoi dai click pe attach files, astepti pana le ataseaza,dupa care revii la mesaj(Continue to message) si dai Send. Daca extensia documentului nu este buna, adica ce urmeaza in denumirea documentului dupa punct (de obicei.doc), atunci nu il considera valid. Sper ca te-au ajutat indrumarile mele.
Avatar utilizator
codruta1
 
Mesaje: 34
Membru din: 07 Sep 2005, 12:17
Localitate: Sibiu

Mesajde mihaela_pavel1971 » 29 Aug 2006, 17:30

Hai sa incerc sa trimit,poate imi iese!
mihaela_pavel1971
 
Mesaje: 68
Membru din: 04 Dec 2005, 13:44
Localitate: Adjud,Vrancea

Mesajde marian_dorin » 29 Aug 2006, 18:27

Mihaela draga,

Daca totusi nu ai reusit sa trimiti documente pe email,urmand pasii colegei noastre CODRUTA , sa stii ca urmez eu in a te initia in pasii mei...I(mult mai detaliat si pas cu pas-exact ca in clasa I;de ce nu?)
Dar in mare parte , sa stii ca ti-a spus foarte bine Codruta!
Iar eu , imi cer milioane de scuze TIE pentru faptul ca nu ti-am raspuns asa de repede cum tu te asteptai , mai ales ca mi-ai trimis si o sumedenie de emailuri!
Mii si mii de scuze...
Ai primit raspuns de la Onea?
PENTRU CODRUTA : Am citit mesajul tau si am observat ca si tu esti din Sibiu , la fel ca mine...
Poate , si sper intr-o buna si indelungata colaborare , mai ales ca amandoi suntem "incepatori"! Ce zici?
Va salut cu mult drag,
al vostru coleg,
Marian
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde mihaela_pavel1971 » 30 Aug 2006, 12:47

Raspuns nu am primit de unde trebuia ,deci asta e!Astept indrumarile colegului Marian(sau Dorin,ca nu stiu care e prenumele) cu nerabdare pe Messenger!
mihaela_pavel1971
 
Mesaje: 68
Membru din: 04 Dec 2005, 13:44
Localitate: Adjud,Vrancea

Mesajde m25ariana » 03 Oct 2006, 23:48

Draga Mihaela,
Sunt Mari si iata ca citind mesajele tale si eu am devenit interesata de materialele pe care le promovezi si pentru ca suntem colege de nivel (adica tot la clasa a III a predau si eu) promit sa iti trimit la schimb alte materiale pe care le-am creat, prelucrat sau preluat :)
Adresa mea de mail este m25ariana@yahoo.com .Iti multumesc anticipat si sper intr-o colaborare constructiva!
m25ariana
 
Mesaje: 28
Membru din: 28 Mar 2006, 22:24


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori