definitivat

definitivat

Mesajde ciorneisimona » 27 Sep 2006, 17:57

eu am predat un an , apoi am stat acasa 2 ani in concediu pt crestere copil. Intrebarea mea este daca trebuie sa ma inscriu de anul asta la def pt a-l sustine in sesiunea 2008( cum era pana acum cand trebuia sa te inscrii cu un an inainte) sau ma pot inscrie in anul cand sustin examenul. De exemplu in oct 2007 pt a-l sustine in iulie-august 2008. ( deoarece trebuie sa am 2 ani lucrati consecutiv, nu? - doar imi trebuie calificativ pt anul precedent)
va rog daca stie exact cineva sa-mi explice, sa lase msg
ciorneisimona
 
Mesaje: 12
Membru din: 19 Ian 2006, 18:29

Mesajde daiusan » 27 Sep 2006, 22:09

am fost intr-o situatie aproape similara cu a ta doar ca aveam un an jumate lucrat inainte de intrarea in concediu pt copil. am terminat concediu in aprilie 2005 si am mai lucrat din aprilie 2005 pana in decembrie 2005 cand am intrat iar in concediu pt cel de-al doilea copil. eu in sept 2005 am depus dosarul pt def si iata ca anu asta in august mi-am sustinut definitivatul. asa ca daca ai un an lucrat, acum in octombrie poti linistita sa te inscrii pt sustinerea defului la anu in august. nu am inteles ceva, tu vrei sa dai defu in 2008? in acest caz te inscrii in oct 2007. daca mai ai nelamuriri contacteaza-ma.
daiusan
 
Mesaje: 25
Membru din: 31 Mai 2006, 16:41


Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator