o debutanta cere ajutor!!!!

o debutanta cere ajutor!!!!

Mesajde bbeatrice22 » 14 Sep 2006, 20:30

buna.sunt o proaspata profesoara de istorie, predau si la liceu si la gimnaziu si imi doresc foarte mult un model de planificare calendaristica dar si planificari pe unitati.astept binevoitori.multumesc anticipat, beatrice. :wink:
bbeatrice22
 
Mesaje: 3
Membru din: 14 Sep 2006, 20:13

Mesajde aurrora » 19 Sep 2006, 21:20

Lumea din ziua de azi nu prea e asa ingaduitoare .Cauta un coleg pe care il vezi mai amabil si roaga-l , poate chiar trebuie sa insisti , sa-ti dea un model de planificare.Eu sunt invatatoare si prima oara am studiat singura curriculum ca sa pricep exact ce am de facut.Am stricat coli, am primit observatii, am retusat ,dar perseverenta m-a ajutat.Tu ai mult de lucru daca esti si la gimnaziu si la liceu.Sfatul meu cauta pe internet siscoate la imprimanta... :wink:
aurrora
 
Mesaje: 2
Membru din: 19 Sep 2006, 20:44

Re: o debutanta cere ajutor!!!!

Mesajde emil » 19 Sep 2006, 21:38

bbeatrice22 scrie:buna.sunt o proaspata profesoara de istorie, predau si la liceu si la gimnaziu si imi doresc foarte mult un model de planificare calendaristica dar si planificari pe unitati.astept binevoitori.multumesc anticipat, beatrice. :wink:

Sunt astfel de planificari pe www.didactic.ro. Folositi functia de cautare.

succes!

PS. e bine sa aduceti si o contributie la site..., eventual dupa ce mai capatati ceva experienta.

multumim
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde gina » 19 Sep 2006, 22:28

bbeatrice22, vezi la materiale-discipline-istorie, aici pe didactic. O sa gasesti cred ceea ce iti doresti, asta pentru inceput ; apoi poti sa faci si tu materiale (asa cum spune si dl.Emil ) si sa le trimiti pe didactic. Aici vei gasi colegi foarte buni si gata sa te ajute.
gina
 
Mesaje: 1040
Membru din: 24 Sep 2004, 17:20
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Proiecte didactice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron