Comparatie: Scoala romaneasca - Tribuna invatamantului

Comentarii asupra articolelor din Tribuna Invatamantului. Opinii generale, articole proprii, ce pot fi inserate in revista.

Comparatie: Scoala romaneasca - Tribuna invatamantului

Mesajde iliep » 01 Aug 2006, 11:37

Am gasit o revista noua in cacelarie. La inceput am crezut ca este Tribuna Invatamantului. Am spus ca in sfarsit au renuntat la conceptul invechit si stilul comunist, insa era Scoala romaneasca. Incercati sa le comparati.
www.scoalaromaneasca.ro - www.tribuna.as.ro
iliep
 
Mesaje: 17
Membru din: 01 Aug 2006, 11:22

Mesajde livioara » 10 Sep 2006, 22:09

Imi doresc o publicatie a cadrelor didactice in care sa gasesc articole despre realitatea scolii romanesti nu referate din metodici sau de pe internet, o publicatie vie. Cred ca daca ar culege cineva informatiile de pe forum ar alcatui saptamanal un numar de ziar: cu lucruri de calitate, informatii juridice, cu jocuri, cu imagini, cu tot ce gasim aici.
livioara
 
Mesaje: 168
Membru din: 04 Ian 2006, 23:32
Localitate: Brasov

Mesajde rodi_filimon » 31 Oct 2006, 17:05

Dupa parerea mea este o idee excelenta!
rodi_filimon
 
Mesaje: 60
Membru din: 24 Oct 2004, 12:04

Mesajde dirigintele_83 » 29 Sep 2007, 15:36

si eu zi sa aiba in vedere si parerea profesorilor
dirigintele_83
 
Mesaje: 2
Membru din: 29 Sep 2007, 14:24

comparatie

Mesajde nastase » 17 Feb 2008, 23:51

iliep nu are dreptate sau nu cunoaste bine

referitor la comparatia TRIBUNA INVATAMANTULUI-Scoala romaneasca, ceam observat eu
-in Scoala romaneasca au acces la opinie lideri de sindicate politicieni
hartia este de calitate- inseamna ca au fonduri
-in Tribuna invatamantului paleta este larga, are acces la opinie si cel de sus si cel de jos,si cel mai mare si cel mai mic, si cel mai bogat si cel ma sarac, deci am vazut si lideri de sindicat, si inspectori,si cel de unde se agata harta-Botosani si educatorul si doctorandul si studii si cercetari mai curand am observat ca ii protejeaza pe cei care nimeni nu ii asculta -educatorul institutorul, profesorul din Inv preuniversitar.Sorin Cristea fidel publicatiei cu articole care mi-au prins bine la gradul II.-referitor la teoriile invatarii..
Mai curand am vazut ce mi-a placut in mod deosebit interviul cu fostul ministru al Invatamantului Mircea Miclea referitor la Raportul asupra educatiei in Romania, pe care sper sa-l gasesc on-line.Si Adomnitei imi pare ca va construi ceva pentru Invatamantul romanesc...
nastase
 
Mesaje: 33
Membru din: 09 Apr 2007, 13:15


Înapoi la Revista Tribuna Invatamatului

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori