Bu-hu-huuu...

Discutii off-topic, despre orice

Bu-hu-huuu...

Mesajde silverstar » 10 Sep 2006, 21:49

Ce spuneţi, credeţi în fenomene paranormale :?: Există fenomene care nu pot fi explicate :?: Şi, pentru că nu pot fi explicate, nu sunt nici acceptate :?: A trecut cineva printr-o ciudăţenie dintr-asta :?:
Avatar utilizator
silverstar
 
Mesaje: 483
Membru din: 08 Sep 2006, 17:12

Mesajde live » 10 Sep 2006, 21:54

eu am trecut, draga mea, dar crede-mă că mă tem să relatez aşa ceva aici! nu vreau să mă trezesc la uşă cu nişte oameni voinici, îmbrăcaţi în alb, care îmi oferă, cu generozitate, o cămaşă cu mâneci foarte lungi, legate la spate.... :wink: doamna care ne-a testat la "pisic" a fost cam prea interesată de faptul că eu cred în fenomene ciudate.
zic aşa: să posteze altcineva aici, apoi îmi iau şi eu inima în dinţi. ok? :D
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Mesajde mariro » 10 Sep 2006, 21:57

Eu pot povesti :... prin anul 1979, cand tatal meu era pe moarte, am intrat in camera lui si l-am salutat ca de obicei cu "Sarut-mana, tata" (el era dupa prima injectie de morfina). L-am vazut clar cum m-a salutat dand din cap (nu mai putea vorbi) si ridicand mana! Cu toate astea, mama si fratele meu care erau de fata nu au vazut nicio miscare... Nu imi pot explica fenomenul! Am avut halucinatii? :wink:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde live » 10 Sep 2006, 22:22

mariro, eu, una, nu ştiu ce să-ţi zic. sincer.
mi s-a întâmplat, de exemplu, să am, timp de 2 săptămâni, un fel de halucinaţii în timpul nopţii. deschideam ochii şi vedeam fel de fel de lucruri. la un moment dat, am realizat că voi ajunge ca un roboţel, din cauza lipsei de somn. am "vorbit" cu arătările acelea şi le-am spus că pot face tot ce vor la mine în cameră, dar eu vreau să dorm. din acel moment, m-au lăsat în pace. după ce mi-am recăpătat liniştea, mama mi-a zis că, în aceeaşi perioadă, a văzut şi ea, de două ori, lucruri asemănătoare celor pe care le vedeam eu. nu-mi spusese atunci de teamă să nu mă sperie mai tare. trebuie să precizez că mama nu e atrasă de fenomene ciudate.
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Mesajde mariro » 10 Sep 2006, 22:31

Ce erau alea? Ce fel de aratari??? :roll:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde live » 10 Sep 2006, 22:36

erau... offf, nu ştiu cum să explic!!! prima dată erau un fel de ramuri de iederă neînfrunzite, care veneau spre mine, încolăcindu-se. în a doua noapte, erau ca un fel de cabluri TV de antenă, care coborau din tavan, tot încolăcindu-se. pe următoarele nu mi le mai amintesc. în ultima noapte...erau deja un soi de omuleţi mici, mici. atunci am considerat eu că e MULT PREA MULT şi m-am decis "să fac scandal". :D
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Mesajde silverstar » 10 Sep 2006, 22:40

In ian. 1999, mama a facut pancreatita si a stat in spital aproape doua luni, timp in care a suportat doua operatii. Problema e ca eu, de acasa, simteam toate durerile mamei si zbuciumul creat de boala. Ei ii era rau, in special, noaptea. Daca reusea sa doarma, pentru mine era un semn ca e bine si numai asa reuseam si eu sa ma odihnesc putin. Pe toata perioada spitalizarii ei, eu am dormit atat cat a dormit si ea... :roll:
Avatar utilizator
silverstar
 
Mesaje: 483
Membru din: 08 Sep 2006, 17:12

Mesajde live » 10 Sep 2006, 22:42

RUGĂMINTE: silver, fă cumva să nu se scrie aici pe timpul nopţii! mai ales în noaptea asta! sunt singură acasă şi mi s-a mai întâmplat să nu dorm...pt că mi-e urât. PLIIIIIIZ! :roll:
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Mesajde mariro » 10 Sep 2006, 22:46

Apropo de legaturile astea dintre oameni. Exact acum 3 zile mi-a povestit prin telefon sora mea cum ca, mama mea fiind in piata pur si simplu a simtit ca moare. O slabiciune in tot corpul, si RAU. S-a asezat undeva si apoi s-a linistit; a doua zi, acasa, la fel. Azi dimineata a primit un telefon prin care era anuntata ca a murit sora ei cea mai mare! Ce ziceti?
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde live » 10 Sep 2006, 22:47

silverstar scrie:In ian. 1999, mama a facut pancreatita si a stat in spital aproape doua luni, timp in care a suportat doua operatii. Problema e ca eu, de acasa, simteam toate durerile mamei si zbuciumul creat de boala. Ei ii era rau, in special, noaptea. Daca reusea sa doarma, pentru mine era un semn ca e bine si numai asa reuseam si eu sa ma odihnesc putin. Pe toata perioada spitalizarii ei, eu am dormit atat cat a dormit si ea... :roll:

am senzaţia că eşti teribil de legată de mama ta(cred că eu ştiu şi de ce...). mie mi s-a întâmplat să o aud de 2 ori(în zile diferite) pe mama, strigându-mă. când m-am prezentat în faţa ei, a rămas uimită: doar se gândise la mine, EXACT în acele momente. am fost, cânva, în situaţia de a fi pe punctul de a face o prostie. în acel moment, am vorbit...având vocea mamei. n-am mai făcut ceea ce urma să fac. când am ajuns acasă, am povestit mamei ce am trăit. m-a întrebat pe la ce oră. i-am spus, iar ea mi-a zis că la acea oră(se uitase la ceas atunci) se gândise la mine, simţind că mi se întâmplă ceva rău.
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Mesajde mariro » 10 Sep 2006, 22:48

live scrie:RUGĂMINTE: silver, fă cumva să nu se scrie aici pe timpul nopţii! mai ales în noaptea asta! sunt singură acasă şi mi s-a mai întâmplat să nu dorm...pt că mi-e urât. PLIIIIIIZ! :roll:


M-ai bagat si pe mine in "boala" cu aratarile tale!!!! :shock: :lol: :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde live » 10 Sep 2006, 22:49

mariro scrie:Apropo de legaturile astea dintre oameni. Exact acum 3 zile mi-a povestit prin telefon sora mea cum ca, mama mea fiind in piata pur si simplu a simtit ca moare. O slabiciune in tot corpul, si RAU. S-a asezat undeva si apoi s-a linistit; a doua zi, acasa, la fel. Azi dimineata a primit un telefon prin care era anuntata ca a murit sora ei cea mai mare! Ce ziceti?

se pare că oamenii care sunt legaţi foarte mult, sufleteşte, spiritual, trec prin astfel de experienţe. cel mai des apar astfel de situaţii le gemeni(nu ca zodie), din câte ştiu.
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Mesajde live » 10 Sep 2006, 22:51

mariro scrie:
live scrie:RUGĂMINTE: silver, fă cumva să nu se scrie aici pe timpul nopţii! mai ales în noaptea asta! sunt singură acasă şi mi s-a mai întâmplat să nu dorm...pt că mi-e urât. PLIIIIIIZ! :roll:


M-ai bagat si pe mine in "boala" cu aratarile tale!!!! :shock: :lol: :lol:

BUHUHU!!!! :twisted:
vezi?! nu ne-am prea ales bine momentul... of, şi mor de necaz, pt că pe mine mă interesează acest subiect. măi silver, ce-ai păzit până acum?! :P
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Mesajde mariro » 10 Sep 2006, 23:00

Acum vreo 10 ani pe cand nu aveam calculatoare, in schimb aveam jocuri pe televizor si eu si baiatul meu aveam o dexteritate super...

Era mult dupa miezul noptii cand ne-am oprit amandoi din joc, ciulind urechile la zgomotele care se auzeau pe hol. (Erau pasi clari si o usa deschizandu-se si apoi inchizandu-se) Eram convinsi ca este sotul meu care ne certa mereu gasindu-ne la ore tarzii jucandu-ne. Asteptam sa deschida usa si sa inceapa teoria... am asteptat degeaba! Nu era nimeni! :roll: A doua zi am aflat ca ca la acea ora a murit o matusa de-a mea (tot sora de-a mamei mele)! :roll:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde live » 10 Sep 2006, 23:07

dragilor, eu nu mai scriu şi nu mai citesc ce e aici, în noaptea asta, adică de acum încolo! vreau să am o noapte cât mai liniştită... revin mâine, pe acest topic. sper că mă înţelegeţi! :cry:
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Următorul

Înapoi la Zona libera

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron