Oferta de carte pentru educatoare!!!

Oferta de carte pentru educatoare!!!

Mesajde marian_dorin » 30 Aug 2006, 00:24

Stimate si drage colege educatoare,

Desi eu nu ma incadrez in aceasta categorie , a invatamantului prescolar , ci cel al primarului , doresc sa sar in ajutorul vostru cu o oferta a unei edituri destul de buna ce contine carti pentru gradinita!
Eu fiind intr-o stransa legatura cu majoritatea editurilor de prestigiu si calitate din Romania , cam stiu tot ce ofera fiecare dintre ele si totodata , daca se merita!
Astfel , pot sa va spun pe drept cuvant ca in cazul acestei edituri , puteti comanda linistite orice carte de la ei , fiindca chiar merita ; atat din punctul de vedere al calitatii cartii si continutului , cat si al preturilor care sunt foarte avantajoase!
Asa ca sa nu va mai tin "in tensiune" , colegele care sunt interesate de oferta educationala a editurii IULIAN din Bucuresti , sunt rugate sa imi trimita adresele lor de email (pe al meu personal sau chiar pe forum!), iar eu in cel mai scurt timp cu putinta , le-o voi trimite la randu-mi pe email!
Emailul meu este : marian_dorin@yahoo.com
Astept cu deosebit interes reactiile si raspunsurile voastre!
Al vostru coleg de breasla,
Marian Nistor din frumosul oras Sibiu
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde elenadumitrachi » 30 Aug 2006, 13:41

Domnule primar Marian Dorin, de ce trebuie sa va trimitem noi adresele noastre de email si apoi la randul dv. noua? Nu este mai corect ca editura respectiva sa-si prezinte oferta de carte la sectiunea "MANUALE?
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Mesajde doina_barsan » 30 Aug 2006, 14:06

elenadumitrachi scrie:Domnule primar Marian Dorin, de ce trebuie sa va trimitem noi adresele noastre de email si apoi la randul dv. noua? Nu este mai corect ca editura respectiva sa-si prezinte oferta de carte la sectiunea "MANUALE?

...sau sa ni se dea adresa de mail a editurii si sa ne comandam singuri... :roll:
P.S. Elena, de ce te adresezi cu domnule primar?
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Mesajde stanuta_grigorica » 30 Aug 2006, 14:11

Eu obisnuiesc sa-mi comand singura cartile si materialele auxiliare la edituri, chiar si pentru comisionul pe care acestea il acorda! Atunci cand imi procur materialele prin intermediari...isi opresc si acestia din comision, uneori jumatate, alteori chiar tot!
stanuta_grigorica
 
Mesaje: 1095
Membru din: 06 Noi 2004, 21:55

Mesajde elenadumitrachi » 30 Aug 2006, 15:30

Scuze, a fost greseala mea, am vrut sa scriu invatator, dar probabil ma gandeam la ciclul primar, asa ca a iesit "domnule primar".Se mai intampla.
Pupici.
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Mesajde marian_dorin » 30 Aug 2006, 18:46

[quote="elenadumitrachi"]Domnule primar Marian Dorin, de ce trebuie sa va trimitem noi adresele noastre de email si apoi la randul dv. noua? Nu este mai corect ca editura respectiva sa-si prezinte oferta de carte la sectiunea "MANUALE?

Stimata colega si doamna Elena,

Ma vad nevoit a va raspunde la rugamintea dumneavoastra.
Astfel ca aflati ca va va respect parerea si o sa fac intocmai cum spuneti dumneavoastra!
Emailul editurii Iulian din Bucuresti este foarte simplu: edituraiulian@yahoo.com
Nu imi mai ramane decat sa va doresc mult succes in a-i contacta pe cei de acolo si sper sa va alegeti in mod potrivit titlurile dorite!

ULTIMA OBSERVATIE: Intentia mea totala a fost doar sa va scutesc pe cei ca dumneavoastra si altii , de a NU pierde mult timp in a lua legatura cu respectiva editura ; a astepta raspunsul lor si mai inainte de toate , sa le mai scrieti dumneavoastra! ( eu facand DEJA acest lucru!)
Dar se pare ca ...
Nu cred ca mai are rost sa spun ceva...
TOTODATA , ati fi vrut ca cei de la editura sa isi expuna oferta lor pe site la "sectiunea MANUALE", dar de ce nu au facut-o? Bineinteles ca asa era "corect" , dar era mult mai corect ca sa nu stie nimeni de ceea ce ofera aceasta si sa asteptam... pana cand si-o vor prezenta?!
Cred ca in asemenea situatii se afla o sumedenie de edituri si de care nu stim iar atunci cand cineva afla si se chinuieste sa faca rost de ceea ce editeaza , noi ne luam de acesta!; daca ar fi sa asteptam dupa toate cand binevoiesc a-si expune ofertele , ce ne-am face??!!
Si in tot acest timp ne "plangem"de inexistenta auxiliarelor scolare... , mai ales ca discutam de ciclul prescolar!
Foare bine ati procedat , doamna Elena Dumitrache!
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde marian_dorin » 30 Aug 2006, 18:49

Acelasi lucru este valabil si pentru colega DOINA BARSAN , caci se pare ca se afla si dansa in aceeasi ipostaza...
In rest , no comment!
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde elenadumitrachi » 30 Aug 2006, 19:41

Multumesc pentru intelegere, stimate coleg, Marian Dorin. Iar in privinta auxiliarilor didactice, nu ne mai putem plange. Au aparut atatea oferte...
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Mesajde marian_dorin » 30 Aug 2006, 20:03

Da , aveti intr-o oarecare masura , dreptate!...
Mai ales daca dumneavoastra ziceti...
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde doina_barsan » 30 Aug 2006, 21:03

marian_dorin scrie:Acelasi lucru este valabil si pentru colega DOINA BARSAN , caci se pare ca se afla si dansa in aceeasi ipostaza...
In rest , no comment!

N-am inteles ce e valabil si pentru mine :lol: :lol: :lol: si nici de ce sunt "in aceeasi ipostaza..."
Eu predau matematica... :wink:
Auxiliarele pentru lucrul la clasa le cumpar sau le comand cu ocazia Targului de carte din Bucuresti care are loc in fiecare toamna sau fac o comanda telefonica sau pe net la editura care ma intereseaza. Noi primim la scoala foarte multe oferte de la multe edituri si multi colegi de-ai mei comanda astfel
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 6 vizitatori