Mesaje private

Probleme pe care le intampina profesorii in utilizarea calculatorului. Sfaturi, solutii, pareri.

Mesaje private

Mesajde christa » 03 Ian 2005, 22:27

alena, uite aici si raspunsul promis :-)

nu e nevoie sa intri la mailul de la yahoo. Intra aici pe forum, mergi la contul meu (in stanga sus scrie "Bine ai venit, alena/contul meu/logout"), si apoi in stanga din nou la forum. Atunci apare in dreapta sus, sub imagine, un fel de meniu, unde scrie printre altele Intrebari frecvente, Cautare (in forum) si "Nu aveti mesaje noi" sau "Aveti 1 mesaj nou" sau ceva de genul acesta (nu stiu care este formularea cand ai un mesaj, pentru ca acum tocmai nu am nici unul :oops:). Daca apesi pe acel text, ajungi la cutia de mesaje si atunci poti citi mesajul.

Ceea ce multa lume nu stie: un mesaj privat scris ramane atata timp la "Mesaje in curs de trimitere" pana este citit de destinatar. Daca este sters de la "Mesaje in curs de trimitere", atunci destinatarul NU il mai poate citi.
Avatar utilizator
christa
 
Mesaje: 219
Membru din: 18 Dec 2004, 22:25
Localitate: Germania

Mesajde alena » 03 Ian 2005, 22:42

MulĂžumesc mult, Christa!!! :)
alena
 
Mesaje: 194
Membru din: 02 Ian 2005, 12:21
Localitate: Galati

Re: Mesaje private

Mesajde emil » 04 Ian 2005, 01:09

christa scrie:alena, uite aici si raspunsul promis :-)

nu e nevoie sa intri la mailul de la yahoo. Intra aici pe forum, mergi la contul meu (in stanga sus scrie "Bine ai venit, alena/contul meu/logout"), si apoi in stanga din nou la forum. Atunci apare in dreapta sus, sub imagine, un fel de meniu, unde scrie printre altele Intrebari frecvente, Cautare (in forum) si "Nu aveti mesaje noi" sau "Aveti 1 mesaj nou" sau ceva de genul acesta (nu stiu care este formularea cand ai un mesaj, pentru ca acum tocmai nu am nici unul :oops:). Daca apesi pe acel text, ajungi la cutia de mesaje si atunci poti citi mesajul.

Ceea ce multa lume nu stie: un mesaj privat scris ramane atata timp la "Mesaje in curs de trimitere" pana este citit de destinatar. Daca este sters de la "Mesaje in curs de trimitere", atunci destinatarul NU il mai poate citi.


Este un sfat excelent! Ma bucur ca ati descoperit si aceasta forma de comunicare.
Va rugam sa o folositi cu incredere.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde christa » 04 Ian 2005, 03:09

Cu placere, alena, insa ai gasit si mesajul? Sau mai esti inca in cautare? :wink: Nu-ti fie teama sa ceri explicatii suplimentare daca nu te-am lamurit indeajuns, ca nici eu nu m-am nascut invatata. :)
Avatar utilizator
christa
 
Mesaje: 219
Membru din: 18 Dec 2004, 22:25
Localitate: Germania

Mesajde alena » 04 Ian 2005, 07:16

Am gĂŁsit mesajele. Între timp a venit bĂŁiatul meu Âşi m-a "luminat". Oricum îĂži mulĂžumesc! Ai fost explicitĂŁ. Ai calitĂŁĂžile unui cadru didactic ce se face înĂželes! :D
alena
 
Mesaje: 194
Membru din: 02 Ian 2005, 12:21
Localitate: Galati


Înapoi la Probleme IT&C

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori