notare incorecta bac desen

Un forum dedicat discutiilor intre elevi si profesori. Ai ceva de spus? Te asteptam aici.

notare incorecta bac desen

Mesajde dali_lucas » 06 Iul 2006, 21:15

azi am avut proba practica la bac.(desen).Insa notarea nu a fost corecta,ca lucrarile cele mai proaste au luat note mari pe cand cele bune note mici.Iar notarea s-a facut tot cu profesorii nostri care au influientat comisia.Asa ca notele s-au pus pe simpatie si pile.As vrea sa stiu ce sa fac, unde sa apelez pentru a se face dreptate.Si prof. nostrii ne-au m,ai obligat sa mai dam si bani pentru comisie.
Va rog sa-mi raspundeti, ca numai pot de suparare!
dali_lucas
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Iul 2006, 21:09

Mesajde adrianab » 06 Iul 2006, 22:04

Inainte de a raspunde vreau sa-ti pun o intrebare: Ai urmat cursuri de pedagogie? Ce intelegi printr-un desen urat si unul frumos? Care sunt "baremele" la care ai apelat pentru a face aceasta afirmatie?
Poti face contestatie.
adrianab
 
Mesaje: 292
Membru din: 05 Mar 2006, 15:10

Mesajde dali_lucas » 06 Iul 2006, 22:13

am facut arte plastice.am avut de facut portret compozitional cu maini.Ma refer la faptul ca erau urate adica ca erau constrite gresit, nu erau proportionale, nu semanau cu modelul(unele nici a om) si ca nu erau valorate frumos.Iar contestatie nu pot face, ca eu sunt multumit de nota pe care am luat-o iar daca as face er evalua-o numai pe a mea si nu si pe celelalte.Eu ma referam la faptul ca in comparatie cu a mea nota era prea mare chiar si decat a mea, si nu merita.
dali_lucas
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Iul 2006, 21:09

Mesajde adrianab » 08 Iul 2006, 18:44

Prin raspunsul tau m-ai lasat fara cuvinte. Esti multumit de nota ta, dar nu si de-a celorlalti candidati. Foarte urat din partea ta ca-ti subestimezi colegii si profesorii.
Nu cred ca te-a obligat cineva sa dai bani pt protocol. Daca ai dat e vina ta.
adrianab
 
Mesaje: 292
Membru din: 05 Mar 2006, 15:10

Mesajde dali_lucas » 09 Iul 2006, 18:26

pai mie nu mi-a convenit ca eu am muncit tot anul si am meritat nota iar unii nu s-au stresat deloc.Iar cu banii chiar am fost amenintati si i-am dat de frica ca proful tipa la noi si spunea"lasa ca va aranjez eu pe voi" asa ca nu am avut incotro.si sincer cred ca nici tie nu ti-ar conveni ca tu sa muncesti mult la ceva iar unii care nu au nicio tangenta sa ia note mai mari ca tine.
dali_lucas
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Iul 2006, 21:09


Înapoi la Dialog cu elevii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori