concursul de titularizare

concursul de titularizare

Mesajde corina25 » 19 Iun 2006, 12:05

Am auzit de la inspectoratul scolar ca ar putea sa apara pe net teste model pentru examenul de titularizare de anul acesta.Spuneau ca ar putea fi o combinatie de grila si scris.stie cineva ceva?
Am cautat pe edu.ro,dar nu am gasit nimic.Va rog sa ma ajutati. :)
corina25
 
Mesaje: 3
Membru din: 19 Iun 2006, 11:56

Mesajde pupitzik » 25 Iun 2006, 20:29

Salut! Nu pot să te ajut pentru că nu ştiu, dar ţi-am răspuns pentru că aş avea eu o problemă (sau un ajutor de solicitat) referitor la concursul de titularizare. Titularizare în învăţământ preşcolar, nu?
Este pentru prima dată când particip şi eu şi aş vrea să ştiu cum decurg lucrurile, aş avea vreo şansă din prima? Că am înţeles că nu prea, că majoritatea posturilor sunt aranjate...
Eu acum termin şi facultatea şi sunt foarte ocupată cu examenele de la şcoală şi nu prea am timp să învăţ la titularizare, cel puţin aşa de bine cât ar trebui. Cum ţi se par subiectele? Presupun că ai mai participat la titularizare, ai ceva experienţă?
Toate aceste întrebări sunt valabile şi pentru cei care vizitează acest subiect!
Mersi
pupitzik
 
Mesaje: 12
Membru din: 25 Iun 2006, 19:34


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori