Unde pot reclama un profesor?

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

Unde pot reclama un profesor?

Mesajde gogurzvn » 14 Dec 2004, 13:18

Am si eu o intrebare? Unde pot face o reclamatie unui profesor pentru ca cere fel de fel de cadouri pentru a da medii pe promovare? As prefera o adresa de email sau un site. Multumesc!
gogurzvn
 
Mesaje: 4
Membru din: 14 Dec 2004, 13:14

Mesajde stanuta_grigorica » 14 Dec 2004, 15:03

Pentru inceput ia legatura cu directorul scolii.Ai grija ca trebuie sa ai dovezi...O astfel de acuzatie fara dovezi e nula...Acuzatia in sine e grava si poate aduce multe prejudicii personei in cauza.Urmatorul pas este Inspectoratul scolar apoi politia economica ect.Acesta acuzatie aduce prejudicii si reclamantului daca nu e fondata.
Stanuta
stanuta_grigorica
 
Mesaje: 1095
Membru din: 06 Noi 2004, 21:55

Mesajde gogurzvn » 14 Dec 2004, 16:57

sa merg la directorul scolii iese din discutie pentru ca profesoara in cauza are vechime in scoala si probabil mias face mai mult rau. probabil ca si alti elevi care patesc asa sar oferi sa ma sustina, alte probe aproape ca sunt imposibil de obtinut.
gogurzvn
 
Mesaje: 4
Membru din: 14 Dec 2004, 13:14

Mesajde iace » 14 Dec 2004, 17:59

Poti sa deschizi un topic pe forum.edu.ro... elevii de acolo se vor bucura... poate iti vor da si adresa unde se reclama astfel de situatii... parca era un loc pe net special pentru asa ceva... Ai facut o cautare?
Avatar utilizator
iace
 
Mesaje: 1009
Membru din: 18 Sep 2004, 15:16
Localitate: Suceava

Mesajde gogurzvn » 14 Dec 2004, 18:52

nu am cautat. am intrat mai intai pe www.edu.ro si pe urma am ajuns aici unde am crezut ca e locul cel mai bun pentru o astfel de intrebare. as fi recunoscator daca cineva miar putea da o adresa de email unde pot comunica problema mea.multumesc
gogurzvn
 
Mesaje: 4
Membru din: 14 Dec 2004, 13:14

Mesajde efodorean » 14 Dec 2004, 19:03

:lol: draga gogurzvn,

inainte de a cauta un site unde sa-ti reclami profesorii,iti recomand sa cauti un Indreptar ortografic!...
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde elevul » 16 Dec 2004, 13:27

Draga Gogurzvn,

Te sfatuiesc sa faceti o sedinta impreuna cu profesorul respectiv, dirigintele clasei, elevii si parintii lor, unde sa discutati "pe fata" aceasta problema.
In cazul in care consideri ca nu se poate realiza asa ceva, pentru ca foarte putini au coloana vertebrala si au curajul sa spuna in fata lucrurilor pe nume, sugestia mea este sa astepti schimbarile care vor avea loc la Inspectorate si la Ministerul Invatatmintului, in urma acestor alegeri.
Sa speram ca se va termina cu coruptia si cu incompetenta!
elevul
 
Mesaje: 16
Membru din: 29 Oct 2004, 14:20

Mesajde gogurzvn » 16 Dec 2004, 23:03

Sedinta cu profesorul: exclus. Prea putini elevi ar avea curajul sa recunoasca pentru ca profesorul este prea bine sustinut in scoala de director si ceilalti profesori. Din pacate nu prea pot astepta, sunt clasa a 12-a si sunt la mana profesoarei? Ce sa fac..ar insemna sa nu mai ajung sa dau bacu.. :roll:
gogurzvn
 
Mesaje: 4
Membru din: 14 Dec 2004, 13:14

Mesajde emil » 18 Dec 2004, 01:56

gogurzvn scrie:Sedinta cu profesorul: exclus. Prea putini elevi ar avea curajul sa recunoasca pentru ca profesorul este prea bine sustinut in scoala de director si ceilalti profesori. Din pacate nu prea pot astepta, sunt clasa a 12-a si sunt la mana profesoarei? Ce sa fac..ar insemna sa nu mai ajung sa dau bacu.. :roll:

Daca aceasta solutie deschis nu este posibila, atunci nu-ti ramane decat sa inveti pt. BAC :-)
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator