card pt.salarii

card pt.salarii

Mesajde mimita » 11 Feb 2006, 10:44

Tot nu sunt lamurita ce trebuie sa facem ca sa primim salariul pe card. Suntem cadre didactice din Ploiesti care facem naveta la tara la locul de munca.Nu mai vrem sa "facem cozi" la usile Primariei cand se da salariul.Rar cand il luam la timp, pt. ca mai sunt pauze de masa acolo,mai e o zi scurta de vineri pt.angajatii Primariei, iar noi ne ducem din alt sat sa ne luam salariul de la Primaria comunei.
De cine depinde sa primim salariul pe card? Ce pasi trebuie sa facem pt. a ne face card?E rea vointa din partea Primariei? Ni s-a replicat ca nu exista bancomat in comuna.Ce treaba avem noi cu bancomatul comunei daca suntem din Ploiesti????
Rog din suflet pe cineva in masura sa-mi raspunda .Ne-am saturat sa intrebam mereu"ne da banii azi?dar cand?"Multumesc
mimita
 
Mesaje: 15
Membru din: 10 Feb 2006, 11:26

Mesajde luiza-doina » 12 Feb 2006, 10:05

trebuie sa mergi la una din bancile la care vrei sa iti faci card, iti da niste formulare pe care le completezi , apoi mergi la centrul bugetar sa anunti si sa iti puna parafa pe formulare , apoi din nou la banca . In 10 zile primesti cardul . Banii iti sunt virati in data de salariu nu mai repede . Dupa trei salarii varsate in card ti se deschide la cerere linie de creditare .
luiza-doina
 
Mesaje: 141
Membru din: 07 Dec 2004, 22:34
Localitate: galati

Mesajde mimita » 12 Feb 2006, 20:25

Iti multumesc pt. raspuns.Deci nu e obligatoriu sa fie un anumit nr de cadre pt. ca banca sa-ti faca un card.Dar daca centrul bugetar(adica Primaria?) nu e de acord ?Sau e obligat sa fie de acord?!
mimita
 
Mesaje: 15
Membru din: 10 Feb 2006, 11:26

Mesajde luiza-doina » 13 Feb 2006, 06:49

Poti avea si numai tu card , dar primaria iti poate pune,, bete-n roate" deoarece e o munca in plus ptr ei :P Normal ar trebui sa iti primeasca actele , tu aduci motivarea , dar.............. :?: :!:
luiza-doina
 
Mesaje: 141
Membru din: 07 Dec 2004, 22:34
Localitate: galati

Mesajde afinuta05 » 28 Apr 2006, 15:09

referitor la carduri. pana in acest an si noi am primit salariul de la primarie si stiu ce inseamna sa stai pe la usile lor. pentru sanse sigure de primit banii pe card trebuie sa convingeti toti colegii sa fie de acord cu aceasta modalitate de plata pt ca cei de la primarie sa nu ma ipoata fi impotriva. noi asa am facut. am vb la banca, am completat formularele. treaba aceasta pp ca secretarul scolii sa meaga lunar cu o discheta la banca, cu sume si conturi, cel putin asa se intampla la scoala mea. convingeti toti colegii sa fie de acord cu [color=blue]aceasta modalitate de plata [/color]. succes!!!!!!!!
afinuta05
 
Mesaje: 21
Membru din: 20 Mar 2006, 16:54

PT MIMITA

Mesajde oanaiordan » 28 Apr 2006, 18:44

EU STIU CA TREBUIE SA DISCUTI CU CONTABILUL CARE VA FACE SALARIILE IN CAZUL MEU AVEM CONTABIL LA LICEUL DE CARE APARTINEM
oanaiordan
 
Mesaje: 9
Membru din: 27 Apr 2006, 16:19


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori