Pretransfer

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

Pretransfer

Mesajde florinabit » 24 Noi 2004, 10:46

8) Sunt cadru didactic titular, cu vechime de 7 ani la acelasi liceu. Cine poate sa-mi spuna si mie exact care sunt conditiile pentru a cere pretransferul pe motivul schimbarii domiciliului?Cata vechime trebuie sa ai la noua adresa?Multumesc anticipat!
florinabit
 
Mesaje: 23
Membru din: 24 Noi 2004, 09:42
Localitate: Odorheiu-Secuiesc

Mesajde iace » 01 Dec 2004, 15:21

Nu stiu daca ai apucat sa citesti cele doua raspunsuri care au fost postate aici, dar nu mai sunt. O sa incerc sa fac un rezumat la ce a fost scris; marikaj ti-a raspuns foarte la obiect si cu citat din metodologie ca in momentul in care iti depui dosarul trebuie ca domiciliul tau sa fie in localitatea in care soliciti transferul (nu conteaza cata vechime ai la adresa respectiva). Eu ti-am urat si iti mai urez o data bun venit pe forum, am citit cu interes povestea despre elevul exmatriculat care a dat in judecata scoala si a castigat...si cum s-a pus sechestru pe scaunul directorului pentru cheltuielile de judecata....
Cam asta.
Avatar utilizator
iace
 
Mesaje: 1009
Membru din: 18 Sep 2004, 15:16
Localitate: Suceava

Mesajde mariapopa » 01 Dec 2004, 19:03

Nu are importanta vechimea la noua adresa; ea trebuie sa existe in actul de identitate.
Bafta!
Maria
mariapopa
 
Mesaje: 140
Membru din: 17 Oct 2004, 14:26


Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori