Plata ore suplimentare pentru saptamana in care cade o zi li

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

Plata ore suplimentare pentru saptamana in care cade o zi li

Mesajde serafimva » 13 Noi 2023, 17:53

Buna ziua!
Sunt profesor la un liceu din Bucuresti, am 5 ore suplimentare pe saptamana. Doresc sa stiu pentru cate cate ore suplimentare voi fi platit daca in acea saptamana cade o zi libera legala? De exemplu este 5 octombrie. Orele suplimentare au fost efectuate in celelalte zile ale saptamanii. Dar pentru ca in acea saptamana a fost o zi libera legala, nu am fost pontat cu nicio ora suplimentara. Este corect?
Multumesc!
serafimva
 
Mesaje: 3
Membru din: 16 Sep 2014, 16:39

Re: Plata ore suplimentare pentru saptamana in care cade o z

Mesajde sportiv » 13 Noi 2023, 22:58

serafimva scrie:Buna ziua!
Sunt profesor la un liceu din Bucuresti, am 5 ore suplimentare pe saptamana. Doresc sa stiu pentru cate cate ore suplimentare voi fi platit daca in acea saptamana cade o zi libera legala? De exemplu este 5 octombrie. Orele suplimentare au fost efectuate in celelalte zile ale saptamanii. Dar pentru ca in acea saptamana a fost o zi libera legala, nu am fost pontat cu nicio ora suplimentara. Este corect?
Multumesc!

Pentru ziua liberă nu primiți plata orei peste normă, doar salariul + celelalte (4) efectuate! :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3123
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Plata ore suplimentare pentru saptamana in care cade o z

Mesajde serafimva » 14 Noi 2023, 10:33

Multumesc!
serafimva
 
Mesaje: 3
Membru din: 16 Sep 2014, 16:39


Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori